מהנדס קונסטרוקציה

נמצאים לפני או במהלך תהליך בניה? מחפשים מהנדס קונסטרוקציה? זקוקים למהנדס מוסמך בעל וותק רב?

חברת גלאור מהנדסים ויועצים כאן לשירותכם!

חברתנו מתמחה בביקורת ליקויי בניה ברמה הגבוהה ביותר. מהנדס קונסטרוקציה מחברתנו מלווה ובודק מבנים שונים בכל שלבי הבניה השונים ונותן לכם, הלקוחות, את המענה המקיף והמקצועי ביותר!

צרו קשר להזמנת מהנדס קונסטרוקציה צרו קשר להזמנת מהנדס קונסטרוקציה

מתי נדרש אישור מהנדס קונסטרוקציה?

אישור מהנדס קונסטרוקציה נדרש במקרים הבאים:

  • בעת שמתכננים להרוס קירות ו/או לבצע שינויים/שיפוצים במבנה, המהנדס הקונסטרוקציה בודק ומוודא שהקירות או אלמנטים אחרים אינם קירות נושאים כלומר קירות תמך ואם אכן מותר להרוס, המהנדס נותן אישור להריסה ופרוק האלמנטים הללו. המהנדס קונסטרוקציה הוא חוליה מרכזית במימוש פרויקט מסוג זה וזאת כי הוא אחראי על יציבות המבנה ותקינותו העתידית.
  • במידה והקירות הינם קירות נושאים ואו בעלי חשיבות קונסטרוקטיבית המהנדס יכול לעתים להכין סקיצה ו/או תכנית חיזוקים כמו חיזוק על ידי קורות פלדה במקום הקיר שהורסים. במקרה זה המהנדס גם צריך לוודא כי החיזוקים בוצעו לפי התכנית -ורק אז יתקבל אישור הנדסי !

אישור מהנדס קונסטרוקציה נדרש גם למוסדות חינוך, גני ילדים, למבנים בהם מתקינים ג'קוזי על הגג או במרפסת וזאת על מנת לוודא כי המבנה יציב ותקין מבחינה קונסטרוקטיבית. 

בנוסף לכך, במבנים כגון אולם שמחות נדרש אישור לאלמנטים כגון-גשרי תאורה ובמות !

אישור זה נדרש כל מספר שנים על ידי עיריות ומועצות מקומיות !

למחירון בדיקת מהנדס קונסטרוקציה

responsive

מבנים מסוכנים

קרא עוד
responsive

שיקום מבנים

קרא עוד
responsive

בדיקת מבנים

קרא עוד
responsive

בנייה מסוכנת

קרא עוד
responsive

חיזוק מבנים

קרא עוד

בדיקת בדק בית על ידי מהנדס קונסטרוקציה מקצועי

אחת הדרכים היחידות, לדעת מהם ליקויי הבנייה הקיימים בכל נכס, כדוגמת: בית פרטי, דירה, בניין קומות, מבנה תעשייתי וכדו', היא רק על ידי ביצוע בדק בית מקצועי. הבדיקה מתבצעת על ידי מהנדס קונסטרוקציה או יועץ שמומחה בליקויי בניה.

בעין בלתי מקצועית, קשה לזהות את מרבית הליקויים, והרבה אנשים מגלים לאחר רכישת הדירה, שיכולה להיות דירה יד שניה או חדשה שקיימים בה ליקויים רבים ונסתרים שלעתים הופכים את המגורים בה, לבלתי אפשריים ואף מסוכנים.

תפקיד המהנדס המבצע את הבדיקה בכל סוג של מבנה, לעבור על כל חלקי המבנה החיצוניים והפנימיים באופן יסודי, בשילוב עם בדיקות שנעשות באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם כדוגמת גלאי מתכות, פרוטימטר ומצלמה תרמית. המכשור המתקדם הזה מאפשר זיהוי ליקויים נסתרים ברמת דיוק גבוהה ביותר.

אישור מהנדס קונסטרוקציה לפרגולה

בדיקה ואישור מהנדס נדרשים על ידי עיריות ומועצות מקומיות משום שבעבר ארעו תאונות חמורות כגון:

  • קריסה של פרגולות או חלקי פרגולה בעת סופה.
  • קריסה והתמוטטות של פרגולות בעת שלגים.
  • שבר של חלקי פרגולות בעת שאנשים עמדו מעל הפרגולה.
  • בעת תליית ערסל.

המהנדס מגיע למקום, בודק את חזקם ויציבותם של מרכיבי הפרגולה ואם הכל תקין המהנדס נותן אישור מתאים! אולם, אם קיים פגם קונסטרוקטיבי המהנדס יכול לתת הנחיות או סקיצה\תכנית חיזוקים.

בסיום החיזוקים המהנדס מוודא כי הפרגולה יציבה ונותן אישור של מהנדס קונסטרוקציה !

מהנדס קונסטרוקציה לבדק בית

מבין כל הליקויים העשויים להיות במבנים פרטיים, מסחריים ומוסדיים, המסוכנים והבעייתיים ביותר הינם ליקויי השלד התומך את המבנה. לליקויים אלו יכולה להיות השפעה ממשית על בטיחותם של השוהים במקום, ואף אם אינם מסוכנים – הם עלולים להביא להתדרדרות משמעותית עם הזמן. כמובן שגילויים המוקדם יכול למנוע את ההתדרדרות ואף לחסוך סכומים כסף ניכרים שיידרשו לאחר מכן על התיקונים. על הבדיקות הרלוונטיות אמון מהנדס קונסטרוקציה הנמנה על הצוות המקצועי של חברתנו.

חשיבות בדיקת דירות על ידי קונסטרוקטור

אם אתם עומדים לקנות דירה חדשה או מיד שנייה, לצרכי מגורים או השקעה, תמיד כדאי לבצע תחילה בדק בית הכולל מהנדס קונסטרוקטור. אנו מעמידים לרשותכם מהנדס קונסטרוקציה מומלץ אשר ליווה בעבר שורה ארוכה של פרויקטי בנייה על כל שלביהם, ובאמצעות ציוד ייעודי ביכולתו לגלות ולאתר ליקויים גלויים ונסתרים במבנה. יש לציין כי בדיקה זו חשובה גם לדירות חדשות שקונים מקבלן, כי לעיתים קרובות נופלים פגמים בעבודות המבוצעות, אותם הקבלן מחויב על פי חוק לתקן על חשבונו או לפצות את הקונים. ואולם, מרבית רוכשי הדירות אינם בעלי ידע מקצועי הולם המאפשר להם לזהות ליקויים, בוודאי אם הם נסתרים, ולכן על מנת להבטיח את התמורה לכסף רצוי להזמין בדק בית של קונסטרוקטור מומלץ.

ואם דברים אלו נכונים לגבי דירה מקבלן בוודאי שהם נכונים לגבי דירה מיד שנייה. כמו בדירת קבלן, בסוף הבדיקה של מהנדס קונסטרוקציה אתם מקבלים לידיכם דו"ח המציין את הבדיקות שנעשו, את הליקויים שהתגלו ואת עלויות התיקון המשוערות. במקרה זה, במקום לגשת עם הדוח לקבלן (קביל גם בבית המשפט), אתם ניגשים למוכר הנכס ומתנים את העסקה בגמר התיקונים. לחילופין, מפחיתים את עלות התיקונים ממחיר הנכס.

יש לציין כי מהנדס קונסטרוקציה, הנקרא גם מהנדס מבנים, ממלא עוד קשת רחבה של תפקידים חשובים. כך למשל, הוא מבצע את הבדיקות הנדרשות כאשר מתכננים לבצע שינויים מקיפים במבנים. כמו כן, הוא נדרש על מנת לוודא שהשינויים שבוצעו במבנה אכן נעשו בהתאם לתוכניות ולתקנים, והוא זה שנותן את האישור הדרוש מבחינה הנדסית. 

לפרטים נוספים בנושא ולהזמנת בדק בית של מהנדס קונסטרוקציה מומלץ, הנכם מוזמנים לפנות אלינו.

בדיקת קונסטרוקציה בדירה יד שניה או בדירה חדשה?

בדיקת מהנדס קונסטרוקציהבמרבית הבתים ודירות יד שניה ודירות חדשות ישנם ליקויי בנייה.

בדירות יד שניה, סביר להניח כי קיימים ליקויי בנייה הנובעים בעיקר מבלאי ורמת תחזוקה נמוכה ולכן כדאי כבר בשלבי המשא ומתן, לסכם עם המוכר במסגרת החוזה, כי הקניה מותנית בביצוע בדיקת בדק בית, כאשר לפי תוצאותיה, יצטרך המוכר לתקן את הליקויים או לחילופין להוריד את סכום התיקון ממחיר עלות הדירה.

חשוב לזכור, כי אם המוכר מתעקש שלא להכניס סעיף כזה לחוזה, כדאי יהיה לעתים לוותר על כל העסקה.

 

בדירות חדשות לגמרי, ישנם ליקויי בנייה שאינם נובעים מבלאי, אלא מעבודת בנייה רשלנית ובלתי מקצועית, כמו גם שימוש בחומרי בנייה ברמת איכות נמוכה ביותר. לפי חוק מכר דירות 1973 שכותכם לבצע בדק בית ולדרוש תיקונים,ואם היזם אינו מתקן זכותכם לקבל פיצוי כספי.

מהנדס קונסטרוקציה, הינו מהנדס מבנים, אשר מפקח מלווה ובודק מבנים שונים בכל השלבים. לפני בנייה, במהלך בנייה ולאחר שהמבנה מוגמר. בבדיקת בדק בית, למהנדס יש תפקיד לאתר את כל הליקויים הנסתרים והגלויים בנכס ולהנפיק בהתאם לממצאיו דוח מפורט עם כל הליקויים, אפשרויות התיקון ואומדן עלות התיקון.

צרו קשר להזמנת מהנדס קונסטרוקציהצרו קשר להזמנת מהנדס קונסטרוקציה

דילוג לתוכן