ליקויי בניה

איתור ליקויים בבניה מבעוד מועד יכולים לחסוך לכם הרבה הוצאות וכאב ראש מיותר!

חברתנו מתמחה באיתור ליקויי בניה מכל הסוגים בדירות חדשות או ישנות. מהנדסי חברת גלאור עושים שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר בכדי לאתר ליקויי בנייה נסתרים בביצוע בדיקה מקיפה ויסודית.

 

צרו עמנו קשר לקבלת הצעת מחיר על איתור ליקויי בניה
צרו קשר לבדיקת ליקויי בניה

responsive

ליקויי ריצוף

ליקויי ריצוף
responsive

עובש בקיר

עובש בקיר
responsive

סדקים בקירות

סדקים בקירות

סוגים שונים של ליקוי בנייה

קיימים סוגים שונים של ליקויי בניה במבנים, אשר משפיעים על ערך הנכס ורמת החיים בו:

  • ליקויי בניה ברכיבי שלד המבנה – אלו הם ליקויי הבניה המשמעותיים ביותר, מפני שתיקונם הוא מסובך ביותר ועלותו הכספית גבוהה. בנוסף, ליקויי בנייה בשלד במבנה מהווים מפגע בטיחותי לדיירי הבית, וירידת ערכו הכספי. מרבית הליקויים בשלד נגרמים כתוצאה מביסוס לקוי של היסודות,כתוצאה מכך נגרמת שקיעה של חלק מיסודות המבנה,נגרמים סדקים קונסטרוקטיבים ,קריעה של אלמנטים,וחדירת רטיבות למבנה.
  • ליקויי בניה ברכיבים בלתי נושאים של שלד המבנה – אלו ליקויים בניה שאינם כוללים שלד רעוע, אלא נזקים שעלולים להיגרם למבנה, כתוצאה מעבודה מרושלת, כגון סדקים בטיח, קירות עקומים, ריצוף פגום, דליפות מהצנרת טיח לקוי, עובש, פגם תרמי, גשרי קור ועוד.
  • ליקויי בניה הפוגעים בתפקוד התקין של הדיירים – כוללים נזילות, לקויי בניה אקוסטיים ותרמיים, פגמים במערכות המבנה (למשל, אינסטלציה) וחוסר אחידות בין חלקי המבנה.
  • ליקויי בניה בטיחותיים – אלו הם ליקויי בניה המהווים סכנה לדיירי המבנה, וכוללים בין השאר לקויים במערכות כיבוי אש, פגמים במדרגות ובמעקות, וכן ליקוי בניה בממ"ד.
  • ליקויי בניה אסתטיים – אלה אמנם לא מהווים סכנה עבור הדיירים, אך הם פוגעים בשביעות הרצון ואיכות החיים שלהם במבנה. ליקויי בנייה אלה כוללים – סדקים בקירות, בניה עקומה, צביעה לא אחידה וכו'.


בדיקת בדק בית לאיתור ליקויי בניה עם חברתנו

חברת גלאור מהנדסים ויועצים הוקמה בסוף שנות ה-90 של המאה הקודמת במטרה לספק ללקוחותיה שירותי בדק בית מקצועיים. זאת מתוך מודעות עמוקה לחשיבותה של בדיקת הבית בטרם כניסה אליהם ו/או מייד לאחריה, על מנת להבטיח את ביטחון הדיירים ואת הוגנות עסקת המכירה.

אבחון ליקויי בניה מדוייק

ליקויי בניהבעת רכישת בית חדש או מבעלות קודמת, חשוב מאוד לבצע בדק בית לאיתור ליקויי בניה מקיפה.

ליקויי בניה יכולים להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים בבית, ולכן, אם אתם רוצים להבטיח מגורים חסרי דאגות, מומלץ להזמין בדק בית ולוודא זאת מבעוד מועד.

ליקויי בניה מחייבים ברוב המקרים תיקון, שתוצאותיו הינן הרבה אי סדר וגם מהווה הוצאה כספית ניכרת.

לכן, בדיקת ליקויי בניה מבעוד מועד יכולים לחסוך לכם הרבה הוצאות וכאב ראש מיותר.

כמו כן, עליכם לבדוק את התחייבות הקבלן במידה וממנו נרכש הנכס, לרוב ישנה אחריות קבלן על ליקויים מסויימים, דבר היכול לחסוך לכם הרבה כסף שיושקע בתיקון הליקויים שנמצאו במבנה

מהי ביקורת ליקוי בניה ומדוע היא חשובה?

ביקורת ליקוי בניה מוכרת בקרב הציבור הרחב גם בשם בדק בית. מדובר למעשה בבדיקה מקיפה של הנכס, בין אם מדובר במבנה מסחרי, ציבורי או פרטי כגון בית או דירה, כאשר הדגש הוא על היבטים מסוימים במרכיבים הבסיסיים של המבנה – איטום, יסודות, קירות, רצפות, חומרים, עמידה בתקנים וכן הלאה. 

מטרתה של הבדיקה היא לזהות, לאתר ולהצביע על ליקויים שונים בבנייה, על מנת שהלקוח המזמין את הבדיקה יהיה שקט לגבי רכישתו – בידיעה שהוא מקבל לידיו נכס תקין לחלוטין. מאידך, במידה שאכן מתקלים ליקויים בניה במהלך הבדיקה, הלקוח מיודע על כך ומקבל לידיו דוח מפורט, המצביע גם על העבודות הנדרשות לתיקון, עלותן ומשמעותן. 

חשיבותה של הבדיקה

אם כן, איתור ליקוי בניה המבוצע על ידי חברת גלאור מהנדסים ויועצים, מאפשר לקבל תמונה מדויקת של מצב הנכס. בדיקה זו אמנם כרוכה בעלויות אולם תוצאותיה בהחלט מצדיקות את ההשקעה. כך למשל, כאשר קונים דירה או בית מיד שנייה, ברגע שחותמים על חוזה המכר כבר לא ניתן להחזיר את הגלגל לאחור. הבעיה היא שישנם ליקויי בניה רבים שלא ניתן לגלותם בעין בלתי מקצועית, וייתכן שאפילו המוכר אינו מודע אליהם. גם אם הוא מודע, ייתכן שיבקש להסתירם. כך, בית שנקנה בעונת הקיץ מגלה ליקויים חמורים באיטום הרצפות, הקירות או הגג כאשר מגיע החורף, דבר הכרוך בפגיעה חמורה באיכות החיים, ובביצוע עבודות שיכולות להיות יקרות מאוד וגם מלכלכות ומרעישות.

לעומת זאת, אם נעשה אבחון ליקוי בניה עוד בטרם החתימה על חוזה המכר, הקונה המיועד יכול להחליט אם הוא ממשיך עם העסקה כלשונה או שמא בוחר לסגת ממנה. כמו כן, ביכולתו לפנות עם הדוח שחברתנו מנפיקה אל בעל הנכס ולדרוש שליקוי הבניה יתוקן כתנאי לביצוע העסקה, או לחילופין שעלויות התיקונים יופחתו ממחיר הנכס המבוקש. יש לציין כי ביקורת ליקוי בניה נדרשת לא פעם גם על ידי אנשים הרוכשים דירה מקבלן, כלומר דירה חדשה יד ראשונה. אמנם בדירות חדשות הליקויים לרוב יותר נדירים, אך הם בהחלט יכולים להתקיים ויוצרים עוגמת נפש מרובה. במקרים אלו, איתור ליקוי בניה המבוצע על ידי חברה מקצועית ואובייקטיבית כמו גלאור, יכול לשמש את בעלי הדירה על מנת לתבוע מהקבלן לעמוד באחריותו, או אפילו כדי לתבוע אותו בבית המשפט. יש לציין כי על פי חוק בישראל, קבלנים מחויבים באחריות ובתיקונים על ליקויי בנייה מסוגים שונים לאורך תקופות משתנות וממושכות.

כיצד משפיעים ליקויי בניה על הנכס?

קודם כל, יש להבין שכאשר מדברים על ליקויי בנייה מתכוונים לשורה ארוכה של בעיות, המשתנות בדרגת חומרתן ובהשפעתן על החיים בנכס ועל ערכו בשוק. כך למשל, ישנם ליקויים המשפיעים לרעה על איכות החיים בדירה או בבית, למשל אם ישנם ליקויים באיטום הנכס כנגד מים, או באיטום שלו כנגד קור וחום. כך מוצאים את עצמם הדיירים מתמודדים עם בעיות רטיבות, עובש וכדומה, או עם צורך להשקיע ממון נכבד בעלויות החימום והקירור של הבית. כמו כן, ישנם פגמים שאינם בהכרח פוגמים באיכות החיים, אבל הם מפריעים מאוד לאסתטיקה ולהרגשה, למשל בנייה עקומה, סדקים בקירות וכיוצא בזאת. 

מעבר לכך, קיים ליקויי בניה יותר חמורים המובילים הן לפגיעה באיכות החיים והן לירידה משמעותית בערך הנכס. מדובר למשל בליקויים הקשורים ליסודות המבנה המובילים לשקיעתם ולחדירת רטיבות לבית, ליקויים במרכיבי השלד שאינם נושאים כגון בריצוף בקירות, בצנרת המים וכדומה, וכן ליקויי בטיחות כגון במדרגות, בממ"ד, במעקות ובמערכת כיבוי האש.

את כל הליקויים האלו ועוד רבים נוספים אנו בוחנים במהלך ביקורת ליקוי בניה, המכונה כאמור בדק בית.

 

חברת גלאור מהנדסים ויועצים מספקת יעוץ וסיוע משפטי ללקוחותיה!

צרו עמנו קשר לקבלת הצעת מחיר על איתור ליקויי בניה
צרו קשר לבדיקת ליקויי בניה

דילוג לתוכן