חברות בדק בית

על מנת למנוע תקלות ובעיות בעת רכישת או השכרת נכס חדש או יד שנייה יש לפנות לאחת מאותן חברות בדק בית מקצועיות לביצוע בדיקה מקצועית ויסודית בנכס

 רכישת דירה או בית פרטי, כרוכה בהוצאה כספית גבוהה, בין אם מדובר בנכס יד שניה או נכס חדש לגמרי.

הרבה פעמים לאחר הכניסה לנכס, מגלים הבעלים החדשים, כי ישנם ליקויי בנייה רבים, אשר חלקם חמורים ביותר ועשויים להפוך את המגורים לבלתי נוחים ואף לגרור עלויות כספיות רבות ובלתי צפויות.

על מנת למנוע זאת יש לפנות קודם הרכישה לאחת מאותן חברות בדק בית מקצועיות לביצוע בדיקה מקצועית ויסודית בנכס.

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

חברות בדק בית

 

למה חשוב לבצע בדיקת בדק בית?

 

צריך לעשות הבחנה בין דירה חדשה לבין דירה יד שניה, שכן בדירה יד שניה, ישנו באופן טבעי בלאי מסוים, אשר תלוי במשך השנים שהנכס קיים, אופי השימוש שנעשה בו, ורמת התחזוקה של הנכס.

לעומת זאת בדירה חדשה לגמרי מקבלן, על פניו לא אמורים להיות ליקויי בנייה, אך בשל בנייה בלתי מקצועית, רוב הדירות החדשות הינן עם ליקויי בנייה.

באמצעות בדיקת בדק בית הנערכת על ידי מהנדס מקצועי, ניתן לגלות את כל ליקויי הבנייה, הגלויים והנסתרים בנכס.

בדירות יד שניה, מידע זה עשוי להוות גורם מכריע וחשוב להחלטה אם לרכוש את הדירה או לא, וכן ניתן לדרוש תיקונים או הנחה מהמחיר המקורי ואילו בנוגע לדירה חדשה, הבדיקה קודם לקבלת המפתח, תאפשר להעביר את האחריות לתיקונים לקבלן, זאת על פי חוק מכר דירות – מפני שהקבלן חייב לתקן או לתת פיצוי כספי.

 

בחירת חברת בדק בית – איך עושים את זה נכון?

 

חשוב לבחור בחברת בדק בית מקצועית שתבצע את הבדיקה, שכן בהליך הבדיקה, אם לא מזהים את כל הליקויים, עלולים לפספס דווקא את הליקוי הקריטי והנסתר ביותר, כמו רטיבות סמויה בקירות הבית או ברצפות.

אלו מסוג ליקויי הבניה הנפוצים ביותר, אך גם הקשים לאיתור ולכן, יש להשקיע בבחירת החברה המבצעת את הבדיקה באופן יסודי.

חברה בדק בית, אמורה בסיום בדיקת ליקויי בנייה להנפיק דוח מפורט של כל ליקויי הבנייה שבו מופיעים הליקויים הגלויים והנסתרים שנמצאו בנכס עם אומדן עלויות של כל תיקון שיש לבצע על מנת להביא את הנכס למצב תקין.

הדוח צריך לשקף את כל הנתונים, כך שבמידת הצורך ותוגש תביעה בנוגע לליקויים שנתגלו, ניתן יהיה להסתמך על הדוח של החברה.

חברות בדק בית, מבצעות את אחת הבדיקות החשובות ביותר טרם רכישת דירה יד שניה או בעת עריכת חוזה לרכישת דירה חדשה מקבלן.

רק באמצעות בדיקת בדק בית מקצועית ניתן לגלות את כל ליקויי הבנייה שישנם בנכס.

חברת בדק בית מספקת שירות עבור מי שמעוניין לרכוש דירה חדשה או דירת יד שנייה. ישנם חברות בדק בית המבצעות בדיקות עבור משרדים, מקומות עבודה ומפעלים. שירותי בדק בית מאפשרים לרוכש הדירה  לקבל מידע אמיתי על מצב הדירה, האם התשתיות תקינות, מהם הליקויים הדורשים תיקון, האם הדירה נבנתה על פי החוק והאם הקבלן אכן עמד בתכנית הבנייה על פי מפרט טכני ועל פי תקנות הבטיחות כפי שמתחייב בחוק.

בדק בית המתבצע בצורה מקיפה, יסודית וקפדנית יוכל לספק מידע אמין ומדויק על ליקויי הבנייה הקיימים. הלקוח מקבל מחברת בדק בית דו"ח המפרט בתוכו את הליקויים, חשוב לדעת שהמסמך נחשב קביל בבית משפט.

מהי בדיקת 'בדק בית'?

כאשר מעוניינים לרכוש דירה חדשה או דירה יד שנייה, במקרים מסוימים, ישנם ליקויים הקיימים בדירה והם עלולים לפגוע באיכות החיים או בניהול שגרת חיים תקינה של דיירי הבית, כדי להימנע ממצבים של חוסר נוחות או הוצאות כספיות מיותרות, טרם רכישת הדירה מומלץ להזמין בדק בית.  

בדק בית זו בדיקה המספקת מידע על המצב העדכני של הבית כגון מצב הקירות בדירה, הריצוף, תשתית האינסטלציה שכוללת בתוכה את צנרת המים, איתור נזילות או דליפות של מים, נזילות מהתקרה, רטיבות או סדקים בקירות, איתור של עובש בקירות הבית, טיח נפוח, בדיקת גג הבניין, איטום הגג, שלד המבנה וכדומה. כמו כן מבצעים בדיקה של המערכת החשמלית בבית, מערכת מיזוג אוויר ועוד. הבדיקה מתבצעת על ידי מהנדס המומחה לביצוע 'בדק בית'.

מהנדס בניין אחראי על ליקויי בנייה ועל ביצוע בדק בית. יש לוודא שהנכס נמצא במצב תקין כפי שהובטח על ידי הקבלן או חברת הבנייה. בנוסף לשירות בדק בית, מהנדס יוכל לספק ללקוח מידע על ערך הנכס.

יש חשיבות רבה לביצוע הבדיקה טרם רכישת הדירה, על מנת לקבל אומדן והערכת הליקויים מבחינה כספית. חשוב לדעת שבדק בית יכול לחסוך ללקוח הרבה כסף מאחר שהבדיקה מקדימה לגלות את הליקויים הקיימים בבית לפני שהנזקים נגרמו, כל עוד לא נגרם נזק משמעותי ומדובר בהוצאה קטנה ביחס להוצאה הכספית העתידית שעלולה להיגרם כתוצאה מהנזקים האפשריים.  

מתי פונים לחברת בדק בית?

מומלץ להזמין מהנדס לצורך ביצוע בדק בית כאשר הבית נמצא בתהליך בנייה, או כאשר מדובר במבנה ישן שיש צורך לבדוק את תקינותו. חשוב לדעת שכאשר מדובר בדירה חדשה שעדיין לא הושלמה בנייתה, יש חשיבות להקדים עד כמה שניתן את בדק הבית מאחר שיש לקבלן ולחברת הבנייה אחריות כלפי הלקוח לספק לו בנייה איכותית בהתאם לסטנדרטים כפי שהובטח לו.

ביצוע בדק בית בעת שלבי הבנייה השונים כוללת בדיקה של צנרת המים, שאכן הותקנה בצורה נכונה, על פי תקן בטיחות. כמו כן בבדק בית בודקים את המערכת החשמלית ואת המפרט הטכני של הדירה. מומלץ להיעזר בשירותי מהנדס מקצועי, אמין בעל ניסיון וידע בביצוע בדק בית, שיוכל לספק ללקוח מידע אמיתי על ערכו של הנכס ועל מצב הדירה.

ביצוע בדק בית למשרדים ומקומות עבודה

בדק בית במשרדים ובמקומות עבודה מאפשר לבעל העסק לקבל מידע על תקינות הנכס, שהוא אכן עומד בכל תקני הבטיחות , תקנות הבנייה ומצבו ההנדסי אכן עומד בסטנדרטים הנדרשים. חשוב לדעת שבדק בית יכול לתרום לקידום קבלת רישיון עסק. על פי החוק כל עסק שמעוניין לפעול באופן חוקי מחויב לקבל רישיון עסק. על מנת לקבל את הרישיון יש צורך בהגשת מסמכים הכוללת תהליך בירוקרטי די מורכב מול הרשות המקומית. עסקים רבים מעדיפים להזמין שירות בדק בית כדי לוודא שהנכס אכן עומד בתנאים הנדרשים ולא יהווה סכנה לציבור או לעובדים בבניין.

כמו כן על מנת לקל רישיון עסק יש צורך בביצוע בדיקות מהנדס מקיפות וקפדניות הכוללות בחינה של חוזק המבנה, חומרי הבנייה, התכנית ההנדסית של המבנה, האם קיימות חריגות בנייה בשטח המבנה ועוד.

בין אם רוכשים מבנה עבור הפעלת העסק או ששוכרים מקום, קיימת חשיבות רבה לתקינות ובטיחות המבנה, הבטיחות של העובדים והלקוחות היא הראשונה במעלה ולכן יש לוודא שכל התשתיות במבנה עומדות בתקני הבטיחות על פי החוקים. יש צורך בבחינת שלד הבניין, קירות, ריצוף, משקופים, דלתות וחלונות, מערכת המים הכוללת אינסטלציה, מערכת הני מערכות חשמל ועוד.

בדק בית מספק השוואה בין מסמכים של העסק לבין המבנה, במידה ורוכשים או שוכרים יש לוודא שהמבנה עומד בתקנים וקיימת התאמה בין המבנה לבין השרטוטים, עמידה בתקנים בהתאם לסוג העסק חשובה במיוחד לצורך קבלת רישיון לעסק, עמידה בתקנות והחוקים הנדרשים.

איך לבחור חברת 'בדק בית'

כאשר מעוניינים לבצע בדק בית, יש לבחור בחברה הנדסית המבצעת את הבדיקות. יש לוודא שהבדיקה נעשית על ידי מהנדס מוסמך בתחום ולא על ידי עובד של חברת מהנדסים. מהנדס בניין מוסמך מבצע בדק בית, מבצע הערכה של שווי הנכס ומהן הליקויים הקיימים בו, מדובר על ליקויים שעלולים להיות מסוכנים לדיירי הבית כמו כן הליקויים יכולים לגרום לנזק לתשתיות הבית, הוצאות כספים מיותרות ולעוגמת נפש.

כמו כן יש לבדוק האם החברה שמבצעת בדק בית מוכרת על ידי בתי המשפט כחברה המוסמכת לבצע את הבדיקות הנדרשות, המהנדס מספק ללקוח דוח מפורט ובו כל הליקויים שנמצאו במהלך הבדיקה ואת ההוצאות הכספיות הנדרשות לתיקונם.

חשוב לפנות לחברה בעלת וותק, שנות ניסיון ומוניטין חיובי. ניתן לחפש מידע על החברה ברשת האינטרנט, פורומים או ברשתות חברתיות, חשוב לקבל המלצות וחוות דעת חיובית מקרובי משפחה או מחברים. כמו כן יש לוודא שהצוות המקצועי שמגיע לבצע בדק בית, הוא צוות מקצועי ומנוסה במגוון הבדיקות הנדרשות.

מומלץ לבקש הצעת מחיר מחברת בדק בית מומלצת כדי לוודא מה המחיר המקובל בשוק לביצוע בדק בית. חשוב לוודא שהצעת המחיר כוללת את כל הבדיקות הנדרשות. לא מומלץ לבחור בהצעת מחיר הזולה ביותר,מאחר וייתכן שמדובר בחברה שבה הצוות אינו מקצועי ומנוסה מספיק.  הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת החברה הם וותק, ניסיון וחוות דעת חיובית על השירות ועל המקצועיות והאמינות של החברה.

פרמטרים נוספים שיש לבדוק, האם החברה משתמשת בציוד ובמכשור טכנולוגי מתקדם לצורך בדק בית ואיתור הליקויים , כמו כן מומלץ לשים דגש על הדוח שחברת בדק בית מומלצת מספקת ללקוח, חשוב שהדוח יהיה מפורט בצורה טובה, שכן יהיה פירוט של הליקויים הקיימים ויש לוודא שהוא אכן קביל בבית משפט. הדוח כולל בתוכו גם את העלויות של התיקונים הנדרשים לליקויים בהתאם לתקן בטיחות, כמו כן הדוח צריך להיות חתום על ידי המהנדס, יש לוודא את כל הפרמטרים החשובים כדי לבחור בחברת בדק בית מומלצת מקצועית ואמינה שתספק בדיקה יסודית, מקיפה ואיכותית עבור הלקוח.

בנוסף לביצוע בדק בית, ניתן להזמין גם ביקורת מבנים המתבצעת על ידי מהנדס מומחה בתחום, שירותים נוספים שניתן לקבל מהחברה הם  איתור נזילות או רטיבות מכל הסוגים, שירותי מהנדס קונסטרוקציה, שיקום מבנים, שירותי איתור ליקויי בנייה ועוד.

אולי תתעניין גם ב:

 

 

דילוג לתוכן