מהנדס איטום

גלאור מציעה מהנדס איטום מומחה שילווה אותכם ויציע לכם דרכי פתרון טובות ויעילות לנזילות וחדירת רטיבות לבית

חשיבותו ותפקידו של מהנדס איטום – יועץ איטום

 

מאז שנת 1998 מתמחה חברת גלאור מהנדסים בע"מ בשירותי ביקורת מבנים, בדק בית ומתן חוות דעת הקבילות בבית המשפט. שירותינו כוללים בדיקות ייעודיות מטעם יועץ איטום \ מהנדס איטום ומסופקות ללקוחות פרטיים ומוסדיים בכל רחבי ישראל.

צרו קשר להזמנת יועץ איטום
צרו קשר להזמנת מהנדס קונסטרוקציה

 

מה כוללות בדיקות של מהנדס האיטום

רטיבות מעל הפנליםרבים מבין המבנים הישנים בישראל, אך גם דירות חדשות, סובלים מבעיות רטיבות ועובש.

מדובר בבעיות העלולות לפגוע בבריאות ומהוות גם מפגע אסטטי חמור, כמו כן נגרם בלאי מואץ למבנה ותכולה שמוביל לירידה משמעותית בערך הנכס.

למעשה, ישנן סיבות רבות ומגוונות להיווצרות בעיות רטיבות.

אחת מהן היא שימוש לקוי ובחירה שגויה בחומרי איטום, שכן הענף מאופיין בהיצע נרחב ובאי הבנה של איכות החומרים וייעודם.

הלכה למעשה, תפקידו של מהנדס איטום הוא לבצע בדיקה מקיפה כדי לאתר את הגורמים והמיקום המדויק של הנזילה.

 

לשם כך נעזר המהנדס במכשור טכנולוגי מתקדם, כגון פרוטימטר ומצלמה תרמית, המאפשרים לו לגלות את מקור והיקף הרטיבות מבלי לגרום נזקים מיותרים לדירה.

עם תום הבדיקות מספק המהנדס באמצעות חברתנו דו"ח מקיף ומפורט, המתאר את הבעיות שהתגלו, סיבותיהן, היקפן, התיקונים הנדרשים, התקנים הרלוונטיים, וכן הערכה משוערת של עלויות התיקון.

בתוך כך, יועץ האיטום \ המהנדס ימליץ על שיטת האיטום הנכונה למקרה הספציפי, אופן יישומה והחומרים שבהם צריך להשתמש בדגש על פתרון פרקטי, יעיל ועמיד.

 

חשיבותה של הבדיקה

יש להדגיש כי בדק בית הכולל חוות דעת של מהנדס איטום חשוב הן לרוכשי דירות מיד שנייה, והן לקוני דירות חדשות מקבלן -באשר לדירות מקבלן, ישנן חברות המשתמשות בחומרי איטום בלתי הולמים, אשר לא יספקו מענה איכותי לטווח הרחוק.

יתר על כן, לעיתים גם בדירות חדשות עלולות להופיע בעיות רטיבות שמקורן בצנרת, בבידוד ובאיטום. הקבלן מחויב על פי חוק לתקן את הליקויים הללו, אך כדי לאתרם ולבוא בדרישה יש להציג לרוב דו"ח הנדסי ברור ומפורט.

 

ביקורת מבנים

 

במידה שקבלן הבניה ואו קבלן איטום שביצע מלאכה כושלת מתחמק מחובתו ניתן בהחלט להיעזר בחוות הדעת לצורך תביעה משפטית.

ובאשר לדירות מיד שנייה, מובן שאיש אינו רוצה לשלם מחיר מופקע על דירה הסובלת מבעיות עובש ורטיבות. חשוב להכיר את היקף הבעיה ומקורה עוד לפני שחותמים על החוזה, ולזכור שגם אם הקירות נראים לכאורה במצב תקין ייתכן בהחלט שקיימות נזילות או רטיבות שהוסתרו בצביעה האחרונה.

 

צרו קשר להזמנת יועץ איטום
צרו קשר להזמנת מהנדס קונסטרוקציה

 

דילוג לתוכן