שיקום מבנים

שיקום מבנים, זהו ענף מקצועי, הכולל שיפוץ חיצוני, עבודות תמיכה וחיזוק הקונסטרוקציה, היסודות ושיקום המבנה גם בטכניקות מתקדמות.
 
בתהליך השיקום של כל פרויקט לוקחים חלק אנשי מקצוע רבים, כאשר המטרה היא לבצע שיקום ארוך טווח, אשר יאפשר שימוש בטוח במבנה, שינוי המראה ומצב הנכס, כמו גם להוות גורם משמעותי בעליית שווי ערך הנכס.

צרו קשר עוד היום לפרטים נוספים
צרו עמנו קשר לשירות חיזוק ותיקון מבנים מסוכנים

 

כיצד נעשה הליך שיקום מבנים?

 

שיקום של מבנים, הינו הליך שמצריך היערכות תקציבית, תכנית עבודת מפורטת ושילוב פעולה עם מספר אנשי מקצוע מתחומים שונים. ניתן לומר כי קיימים כמה סוגים עיקריים של שיקום מבנים:

הראשון – שיקום חיצוני של מבנים אשר כולל בין היתר: צבע, חיפוי, טיח, הוספת אריחים ועוד.

סוג שני – שיקום וחיזוק אלמנטים בבניין – שימוש בטכניקות שמיועדות לשקם סדקים ביציקות הבטון, בחינת יכולת העמסה של יסודות, תקרות וכדומה.
 
סוג שלישי – שיקום בטונים, קונסטרוקציות וברזלי זיון ותמיכה – במסגרת שיקום זה, מתמקדים בטיפול ביסודות ועמודים אשר נפגעו מבלאי או כתוצאה מעבודת בניה לקויה, בחלודה בברזלי זיון, תיקונים בבטון ברבדים שונים.

בכל ההליכים הללו, יש צורך בפיקוח צמוד ויסודי של מהנדס בניין, בעל ידע וניסיון

בתחום שיקום המבנים בכל השלבים.

 

מתי נעשה שיקום מבנים?

 

ישנם מספר מצבים שבהם מהנדס קונסטרוקציה מודיע שיש צורך לבצע שיקום מבנה:

בהליכי פינוי בינוי – מצב שבו קיים מחליטים להרוס מבני מגורים ישנים ולבנות תחתם מבנים חדשים.שיקום מבנים - גלאור מהנדסים

בתכנית תמ"א 38 – תכנית מתאר לחיזוק מבנים קיימים מפני רעידות אדמה, שמטרתה לחזק מבנים ישנים מאוד בתמיכה וחיזוק היסודות ושיפוץ המבנה חיצונית ופנימית.

בנוסף, ישנם מבנים עם בלאי, או שעבודת הבנייה נעשתה באופן רשלני המצריכים שיקום מקצועי.
 
שיקום המבנים, עשוי להיות גם לשם העלאת שווי המבנה, במיוחד כאשר מדובר באזור שבו מוקמים בניינים חדשים לגמרי, ויש צורך לשפץ את המבנים הישנים ולהשוות את ערכם.

בכל שלב שבו נעשה שיקום המבנים, חשוב לוודא כי קיים פיקוח מקצועי, וכי עבודות השיפוץ נעשות בהתאם לכל התקנים המחייבים בתחום, בשימוש בטכנולוגיה מתקדמת, כך שהשיקום ישמור על רמתו ואיכותו לאורך זמן.
 
שיקום מבנים, זהו הליך שבו מחזקים, משפצים, ותומכים בנכס קיים, בהתאם למצבו, לצורך ושלב שבו נמצא הנכס מבחינת בלאי, שנים ותחזוקה.

המטרה שבשיקום הוא לחזק את הנכס ולאפשר מגורים בטוחים יותר, כמו גם העלאת שווי הנכס.

יש לוודא כי עבודת השיקום נעשית על ידי בעלי מקצוע מומחים בתחום, בעלי ידע, ניסיון וותק בשיקום מבנים, על סוגיו השונים.