צילום תרמי

צילום תרמי הוא מונח המתאר קליטת קרני אינפרא אדום מעצמים שונים.

קרני האינפרא אדום מתורגמים לכתמי צבע המייצגים טמפרטורות וכך ניתן לקבל תמונה של מה שמתרחש בתוך עצם או מתקן שאינו נגיש לנו.

האפשרות לזהות שינויים תרמיים בתוך עצמים ורקמות חיות, מספקת מידע אודות טבעו וטיבו של העצם ומאפשרת לזהות ליקויים שונים.

בתחום הבניה השימוש בצילום טרמי מיושם בבדיקות מבנים לצורך איתור ליקויים בשלד הבניין, בתשתיות וגם ברמת הגימורים.

במשטחים נסתרים ושאינם נגישים המצלמה התרמית מציגה הדמיה של מה שמתרחש בפנים המשטח, דרגת החומרה ומקור הבעיה.

 

למעשה, צילום תרמי מראה היכן יש רטיבות, נזילות, סדקים ושברים ועוד.

תקלות אלו עלולות ליצור סיכון בטיחותי ובריאותי לדיירים במבנה וההשלכות לכך ברורות.

 

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה
צרו קשר לאיתור נזילות

טכנולוגיה בשרות הבניה

קצב ההתפתחות הטכנולוגית בכל ענפי התעשייה מציג פתרונות רבים ויעילים שחוסכים במשאבים רבים.צילום תרמי - גלאור מהנדסים

כך גם בתחום בדיקות והערכה של מבנים טרם קניה, לצורך קבלת חוות דעת משפטית ועוד.

ליקויים רבים קיימים במבנים חדשים וקיימים, לעתים רבות ליקויים אלו נסתרים מן העין ומתגלים כאשר הבעיה מחמירה מאוד.

לעתים מדובר בבעיות פתירות, לעתים בדיקה באמצעות צילום טרמי יכולה למנוע עוגמת נפש רבה ואף סיכון בטיחותי ממשי.

 

תקצוב נכון של תהליך הקניה

קניית נכס עולה הרבה כסף: ערכו של הנכס, נותני שרות ובעלי מקצוע, תשלומי מסים ועמלות ועוד הוצאות רבות שצפויות לנו במטרה למצוא את הבית המתאים ביותר לצרכים שלנו ולחלומות שלנו.

הרבה פעמים אנשים חורגים מהתקציב מכל מיני סיבות לא נכונות! גחמות אופנתיות, תכנון שגוי של התקציב ו"הפתעות" שונות שצצות לאורך הדרך.

הבחירה בבעלי מקצוע אמינים חשובה לא פחות כדי להיצמד לתקציב ולמסגרות זמן ובכל זאת, יש הרבה גורמים שאנחנו לא מודעים אליהם הן מפאת חוסר ידע מקצועי והן מכיוון שהגורמים נסתרים מן העין.

בדיקות מקצועיות של מומחים בהנדסת בניין חשובות במיוחד לפני קניית נכס, הם יבדקו את המבנה על חלקיו השונים לאיתור פגמים שונים.

השימוש במכשירים מתקדמים דוגמת המצלמה התרמית, מייעלים את הבדיקות ומצמצמים "הפתעות" בעתיד.

קחו בחשבון את קיומן של בדיקות המבנה והכניסו אותם לתקציב.

אמנם אתם מגדילים את התקציב שגם ככה גדול מאוד, אבל תחסכו לעצמכם הוצאות כפולות בעתיד.

צילום תרמי – בידיים מקצועיות

כאשר אתם פונים לקבל הצעת מחיר עבור בדק בית, שאלו אלו מכשירים מקצועיים נמצאים בשימוש אצל מהנדסי החברה.

מצלמה תרמית היא מוצר חובה כיום בחברות המתמחות בבדיקה והערכת של מבנים, יחד עם מכשירים אלקטרוניים נוספים – כגון אקדח תרמו-לייזר, מד זווית דיגיטלי ועוד.

מכשירים מתקדמים בידיים אמינות כדי שתוכלו לקנות בית בראש שקט.

 

צילום תרמי לצורך איתור נזילות מתבצע באמצעות מצלמה תרמית ייחודית שמאתרת נזילות ובעיות בצנרת, בעיות בהולכת מים, מערכות ביוב, מערכות הסקה, מרזבים ועוד. המלצה פועלת על חיישנים שמזהים הפרשי טמפרטורות באמצעות גלאי קרינה אינפרה אדום. המצלמה מזהה את כמות הקרינה שנמצאת באלמנטים שאליהם היא מכוונת, לאחר מכן ניתוח התמונה מספק מידע המתרגם את כמות הקרינה לצבע מסוים שמייצג טמפרטורה מסוימת.

השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות, איתור דליפת מים, ביוב וצינורות שונים. כמו כן איתור רטיבות שנגרמת כתוצאה מבעיות איטום של הבניין, מומלץ לפנות ליועץ איטום כדי לבדוק את הבעיות ואיך ניתן לטפל בהן.

איתור נזילות על ידי צילום תרמי?

מומלץ לבצע צילום תרמי לאיתור נזילות כאשר מזהים רטיבות בקיר, הרטיבות אינה נראית לעין ולכן צילום תרמי מתאים במיוחד לאזורים שיש קושי להגיע אליהם, מיקום הנזילה מעובד דרך המצלמה ואיש מקצוע יודע לפענח את התמונה המתקבלת ולזהות את מקור נזילת המים. התמונה מציגה פלטת צבעים שבין כחול לאדום, הצבעים הכחולים מייצגים את אזורי הטמפרטורה הקרים ביותר ואילו הצבעים האדומים מייצגים את האזורים החמים ביותר.

כיצד פועלת מצלמה תרמית?

מצלמה תרמית היא מצלמה שפועלת על זיהוי טמפרטורה. כאשר יש נזילת מים בקירות, הטמפרטורה משתנה, כלומר באזור שבו מתחילה הנזילה תהיה טמפרטורה קרה יותר, המכשיר מציג את שינוי הטמפרטורה בזמן נתון. היתרון של שימוש במצלמה תרמית הוא שאין צורך בשבירת הקיר או הסרה של ריצוף כדי להגיע למקור הנזילה, מדובר על דרך פשוטה וקלה יותר לאתר נזילות מבלי לגרום נזק לתשתית הבית.

השימוש במצלמה תרמית נועד למטרות נוספות מלבד לשימוש בתחום האינסטלציה. המצלמה התרמית מיועדת לשימוש גם בכיבוי אש על ידי איתור מיקום האש, על ידי זיהוי טמפרטורה גבוהה. למצלמה תרמית יש שימושים נוספים כגון זיהוי עומס על מערכות חשמליות.

איתור נזילות של צנרת העוברת בקירות, בתקרה ומתחת לריצוף, או בכל מקום שהגישה אליו בעייתית. כמו כן יש חשיבות לדיוק באיתור הנזילה, בשיטה הקודמת בודקים את המקור לנזילה על ידי שעון לחץ מים ולאחר מכן שוברים את הקיר, במידה והאיתור אינו מדויק, שבירת הקיר נעשתה לשווא, השימוש במצלמה תרמית חוסך את שבירת הקיר ומאפשר זיהוי מדויק יותר של מקור הנזילה.

כמו כן השימוש במצלמה תרמית חוסך בעלויות ובזמן, הפעולה הופכת לפשוטה יותר ולכן גם חוסכת זמן באיתור הנזילה בקירות. המצלמה מאפשרת חיסכון בהוצאות כספיות מאחר שניתן למצוא בקלות את מקור הנזילה ולהימנע מעיכובים שנובעים מאיתור שגוי, שבירת קירות שלא לצורך וכדומה. כמו כן צילום תרמי לאיתור נזילות מספק תוצאות בזמן אמת ומאפשר לאינסטלטור לתקן את הנזילה מייד לאחר שאותרה.

אולי תתעניין גם ב:

 

 

דילוג לתוכן