איתור נזילות במצלמה טרמית

אחד הכלים החדשים הנמצא בשימוש בתחום בדיקות מבנים היא מצלמה תרמית. שיטה זאת של צילום תרמי, הנקראת גם הדמיה תרמית, משתמשת בקרני האור האלקטרו-מגנטיות הנפלטות מכל עצם. המרת קרני האור במצלמה התרמית, מופיעה על המסך בדמות כתמי צבע.

על פי סקאלה מוגדרת, מבטאים הצבעים השונים טמפרטורות שונות ומצבי רטיבות. הכנסת מצלמה תרמית (יש הכותבים טרמית) לתחום הבנייה מהווה פריצת דרך באיתור וחשיפת לקויות בנייה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה
צרו קשר לאיתור נזילות

תהליכי בנייה

מזמן יציקת היסודות ושלד המבנה ועד לעבודות הגמר ומסירת המפתחות יש דרך ארוכה ומורכבת הדורשת את שיתוף הפעולה של אנשי מקצוע מתחומים שונים, פועלים ומפקחי עבודה.

לא פעם מתגלים מקרים של רשלנות מקצועית, לעתים מכוונת, הפוגעת באיכות הבנייה.

פגמים הנוצרים כתוצאה מעבודה לא נכונה ושימוש בחומרים זולים ולא מתאימים, עלולים להתגלות על פני השטח, אולם מצלמה תרמית - גלאור מהנדסיםליקויי בנייה רבים קיימים מבלי שעין אנושית תבחין בהם ולכן צריך מכשור מתקדם כמו מכשיר לאיתור נזילות, לדוגמא: הכנת איטום הגג לקראת החורף באופן לא מקצועי, לא יראה לעין עד אשר תחל עונת הגשמים וגם אז ייתכן ולא תבחינו בכתמי רטיבות או שימוש בחול למילוי בדרגת רטיבות לא תקנית, עלול לפגוע בקירות וליצור קילופים בטיח מבלי שתחשדו בכך.
זהו בדיוק המקום הנכון להשתמש במצלמה התרמית לגילוי נזילות וליקויים נוספים כדי לוודא את מצבם האמיתי של האלמנטים השונים בבניין.

רק בדיקה תרמוגרפית תוכל לספק תמונת מצב אמיתית וראיה מקיפה על מערכת הצנרת בבית.

המצלמה התרמית מבצעת צילום צנרת ומציגה שינויים בטמפרטורה הקיימים במישורים השונים, דוגמת תקרות ועמודים שאינם תמיד נגישים וכדי לאתר את הבעיה יש צורך בחיתוך האלמנט כדי להגיע אל מקורה. המצלמה התרמית לא זו בלבד שחושפת פגעים כגון רטיבות, גם מובילה את מהנדס הבניין לגילוי מקור הבעיה מבלי לשבור קירות שלמים וכך להגדיל את ההוצאות ולפגוע ברמת החיים אם מדובר בדירה מאוכלסת.

קבלת החלטות

החלטתם לקנות דירה, זוהי אחת ההשקעות החשובות שתעשו. אתם מגייסים את עזרת המשפחה, לוקחים משכנתא ומתחילים לתכנן את מימוש החלום. התקציב של רכישת נכס אמור להקיף את כלל נותני השירות ואנשי המקצוע, חומרי הבניין, אגרות והיתרים, אבזור, פרזול וריהוט ואפילו גינון.

זהו תקציב שמיסודו הוא גדול ולעתים תתקלו בהתלבטויות כאלו ואחרות כדי לשמור על המסגרת המוסכמת שלו. קחו בחשבון מרווח בטחון בתקצוב, הוצאות לא צפויות – צפויות לצוץ.

בנוסף, הכניסו לתקציב בדיקת בדק בית כדי שתיכנסו לגור בבית שאין בו פגמים העלולים לפגוע באיכות החיים שלכם ואף להוות סיכון בטיחותי.

גלאור מהנדסים – מומחים בבדיקות מבנים ואיתור לקויות בניין.

אנשי הצוות שלנו הם מהנדסי קונסטרוקציה מיומנים, ואנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לאיתור וחשיפה של לקויות אם אלו קיימות.

לחצו כאן לחזרה לקטגורית איתור נזילות

למידע נוסף, צרו קשר
צרו קשר לאיתור נזילות