סדקים בקירות

זיהיתם סדק בקיר הבית או הבניין? חוששים שמע ישנה בעיה במבנה? רוצים את עזרתו של מהנדס מוסמך מומחה בתחום?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מספקת שירותי בדק בית מקיפים לאיתור ליקויי בניה ובעיות במבנים מכל הסוגים. מהנדסי חברת גלאור יאתרו את הסדקים בקירות ואבחנו את חומרת הבעיה תוך שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר!

צרו קשר לטיפול בסדקים בקירות
צרו קשר לטיפול בסדקים בקירות

חזרה לקטגורית ליקויי בניה

סדקים בקירות דירה ,בית או בניין , יכולים להצביע על מספר בעיות חמורות ביותר בנכס כדוגמת: , עבודת טיח גרועה ללא התקנת רשת במפגשי אלמנטים פגמים בתהליך הבנייה ועוד.

בעת רכישת נכס חדש או מיד שניה, יש להתייחס לסדקים הללו במלוא תשומת הלב, שכן חלקם עשויים ללמד על פגמים רבים אחרים נוספים. תפקידו של מהנדס בדק בית, הוא לעבור באופן יסודי על כל הנכס ויחד עם ציוד טכנולוגי מתקדם לזהות את כל הליקויים הכי נסתרים שישנם.

ממה נובעים סדקים בקירות?

יש לעשות הבחנה בין שלושה סוגי סדקים עיקריים:

  • טיפול בסדק בקירסוג ראשון – סדקים נימיים, דקים ביותר, שלעתים קשה מאוד לראותם ולזהותם והם מצביעים על עבודת טיח שנעשתה ברישול, או כאשר הקיר עצמו נבנה באופן עקום ונדרשה תוספת טיח כדי לנסות וליישרו.
  • סוג שני – סדקים אנכיים ואופקיים, שהם תוצאה של שילוב בלתי תקין בין שני חומרי בניין כדוגמת גבס עם בטון או בלוקים. הסדקים הללו מופיעים בחיבורים בין הבטון לבלוקים או בין גבס לבטון.
  • סוג שלישי – סדקים אלכסוניים בצורת מדרגות, סדקים שמתפתחים עקב שקיעת או תזוזות היסודות של המבנה, השקיעה של היסודות יכולה להיות תוצאה של בנייה שלא בוצעה כראוי או פיצוץ צינור מים או ביוב שגרם לשקיעת חלק ממסד המבנה ובמקרים מסוימים סדקים אלו יופיעו לאחר רעידת אדמה או מצב דומה.

הסדקים הם רק הסימן לנזקים עמוקים ומורכבים, ולכן, יש להתייחס בתשומת לב לכל סדק ולו הקטן ביותר.

בדיקת בדק בית לגילוי סדקים בקירות

הרבה פעמים תתקשו כקונים, לזהות את הסדקים השונים, משום שבמריחת צבע חדש או טיח על ידי המוכרים, כל הסדקים ייעלמו לזמן קצר, ואתם תגלו אותם רק בשלב מאוחר יותר, אחרי רכישת הדירה. התיקון של נזקים הגורמים לכל הסדקים הללו, לרוב יקרים מאוד ולעתים מצריכים תהליך עבודה שלא יאפשר את המגורים במבנה לתקופה מסוימת.

הדרך היחידה, לדעת האם קיימים סדקים בנכס, והאם ישנם ליקויי בנייה נוספים, הינה רק באמצעות בדיקת בדק בית מקצועית, אשר מבוצעת על ידי מהנדס מומחה, .

אם אתם מזהים סדקים בקירות הדירה שאתם עומדים לרכוש, כדאי ורצוי שלא להתעלם מכך, אלא להזמין בדיקת בדק בית, שבאמצעותה תוכלו לקבל דוח מקצועי ומפורט על כל ליקויי הבנייה הקיימים במבנה, עלות התיקון ואפשרויות התיקון וכך לדעת מהו השווי האמתי של הנכס.

צרו קשר לטיפול בסדקים בקירות
צרו קשר לטיפול בסדקים בקירות

דילוג לתוכן