אחריות קבלן

רכשתם דירה חדשה מקבלן? גילתם ליקויי בניה לאחר הכניסה לנכס? זקוקים לעזרתו של מהנדס מוסמך המתמחה בתחום?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מתמחה בביצוע ביקורת ליקויי בניה לנכסים חדשים אשר נרכשו מקבלן. מהנדסי חברת גלאור יבצעו עבורכם בדיקה מקיפה ויסודית ברמה הגבוהה ביותר לאיתור ליקויי בניה תוך שימוש בכלי העבודה המקדמים והחדישים ביותר!

 

צרו קשר למידע אודות אחריות קבלן
צרו קשר למידע אודות אחריות קבלן

חזרה לקטגורית ביקורת מבנים

רכישת דירה חדשה לגמרי מקבלן, זהו חלומם של אנשים רבים. יחד עם זאת, מדובר באחת ההשקעות הגדולות ביותר ולכן יש להתייחס בתשומת לב מרבית לרשום בחוזה בכל הנוגע למידת אחריות קבלן, על ליקויים בדירה המתגלים לאחר הכניסה אליה כדי להימנע מהוצאות כספיות ותביעות משפטיות.

האם הקבלן אחראי לליקויי בנייה?

סדקים בקירותרכשתם דירה ממיטב כספכם, כאשר סביר להניח כי בעת הרכישה הובטח לכם כי תקבלו דירה בהתאם למפרט שצורף לחוזה המכר, כמו גם כי הדירה תהיה תקינה ובהתאם לכל התקנים המחייבים.

בפועל מתברר כי מרבית הדירות החדשות המסופקות על ידי הקבלנים נמצאות עם ליקויי בנייה רבים ולעתים כאלה ההופכים את המגורים בדירה לבלתי אפשריים. הקבלן אמור לספק לכם דירה מוכנה למגורים ואחראי על כל ליקויי הנוגע לבנייה עצמה, לביצוע ירוד או בחירה בחומרי בנייה הנמוכים ברמתם מהרשום בחוזה. הליקויים יכולים להיות גלויים כדוגמת סדקים, רצפות שבורות, מעקה בלתי יציב או נסתרים כדוגמת צנרת בלתי תקינה, רטיבות וכדומה.

 

האחריות של הקבלן רלוונטית לכל סוגי הליקויים השונים.

מה עושים כאשר מגלים ליקויים בדירה החדשה?

כמו בכל רכישה, הבטחות לחוד ומציאות לחוד. אם לא סיכמתם עם הקבלן במסגרת חוזה הרכישה כי תבוצע בדיקת בדק בית קודם הכניסה לנכס, הרי תמצאו את עצמכם בבעיה רצינית כאשר תכנסו לדירה ותגלו את ליקויי הבנייה.

שכן, הקבלן לא ימהר לשלוח אנשי מקצוע לתיקון ולקחת אחריות על מימון הוצאות אלו. הדבר הראשון שיש לעשות הוא להזמין מהנדס בדק בית מקצועי שיערוך בדיקת בדק בית מקיפה ומקצועית אשר בסופה תקבלו דוח שמציג את כל הליקויים הקיימים בנכס, התיקון שנדרש ועלותו.

מיד לאחר מכן, יהיה עליכם לפנות לעורך דין המומחה בתחום זה, כדי שזה יפנה במכתב רשמי אל הקבלן וידרוש כי ייקח אחריות על הנזקים וידאג לתיקונם תוך מועד סביר. במידה והקבלן לא ישתף פעולה, לא יהיה מנוס מלהגיש נגדו תביעה משפטית ולדרוש פיצוי כספי לנזק ולתיקונו.

הגשת טביעה

נראה אם כן, כי אחריות קבלן, זהו מושג שבא לידי ביטוי בעת הגשת תביעות משפטיות שכן, קשה מאוד למצוא קבלנים שיהיו מספיק הוגנים לקחת אחריות על ליקויי בנייה המתגלים לאחר הכניסה לנכס.

ולכן על מנת למנוע זאת, יש לעשות כל שניתן כדי שאחד מהתנאים המחייבים של החתימה על חוזה הרכישה יהיה כי קודם הכניסה לנכס, תבוצע בדיקת בדק בית מקצועית של מהנדס וכי הקבלן יבצע את התיקונים הנדרשים בהתאם לתוצאות הבדיקה על חשבונו.

צרו קשר למידע אודות אחריות קבלן
צרו קשר למידע אודות אחריות קבלן

דילוג לתוכן