חדירת מי גשמים

דמיינו בראשכם את המצב הבא – שעת לילה מאוחרת, גשם בחוץ, אתם מכבים את הטלוויזיה בסלון המחומם שלכם, וגוררים את עצמכם, מפהקים ועייפים לחדר השינה. אתם מתקרבים אל המיטה וחולצים נעליים, ואז זה פוגע בכם. הרטיבות הקרה והלא נעימה הזו של מים קרים. אתם מדליקים את האור ומגלים שלולית מים קטנה על הרצפה מתחת לחלון. מבט מהיר אל החלון מגלה כי לא שכחתם חלון פתוח והכל תקין – אז מאיפה לעזאזל הגיעו מים בשעת לילה מאוחרת לרצפת החדר שלכם?

צרו קשר לשירות איתור נזילות
צרו קשר לשירות איתור נזילות מהתקרה

חזרה לקטגורית איתור נזילות

חדירת מי גשמים – זה לא פשוט כמו שזה נשמע

מי הגשם מתנהגים כפי שכל המים על כדור הארץ מתנהגים. הם שואפים להגיע למקום הנמוך ביותר בדרך הקצרה ביותר – מה לעשות כך הם נבראו. אלא שבעידן המודרני הדרך אל המקום הנמוך ביותר עוברת דרך בניינים, גגות, מרזבים, קירותבדיקת עובש ואיתור נזילות ועוד. קירות הבית שלכם עשויים בדרך כלל מבלוקים שאינם אטומים למים, ולכן חלק אלמנטרי בהליך הבניה של כל בית הוא איטם הגג וקירות הבית. מעבר לכך ישנם הפתחים בבית המכילים את החלונות, פתחים אלה דורשים התקנה מקצועית ואיטום מוקדם של הפתחים בנפרד מהאיטום הכללי של המבנה. חלון שלא הותקן כהלכה או איטום שלא בוצע כהלכה, "מזמינים" חדירה של מי גשמים אל המבנה דרך כל נקב אפשרי. וכך במקרה שהזכרנו בפתיחה – אפשרות סבירה בהחלט היא, שהחלון בחדר השינה לא הותקן כראוי, ולא בוצעה בו עבודת איטום נכונה, כך שמי הגשם הניגרים על קיר המבנה מבחוץ ונוזלים מטה על פני הקיר, חודרים אל מתחת לאדן החלון, ומשם אל הרצפה. במקרה של בית משותף, אם לא תטופל הבעיה, עלולים מי הגשם להמשיך את הנזילה אל דירת השכנים שמתחת, ואז הבעיה תחמיר יותר.

 

מירזוב לא נכון ואיטום לא תקין

אלה מכם המתגוררים בקומה עליונה או בבית קרקע, עשויים להיתקל במי גשמים החודרים אל המבנה מחלקו העליון. טיפת מים היורדת על הראש, או כתם המשנה את צבע התקרה, מעידים על חדירת מי הגשמים אל תוך תקרת המבנה עצמו, ומשם הדרך למטה קצרה מאד. איטום הגג בצורה מקצועית, הינו קריטי לבית יבש. אולם לא תמיד האיטום אשם, לעיתים התקנה לקויה של מרזבי הבית, או אפילו סתימת המרזב בעלים ושאריות הקיץ, עלולות לגרום להצפת הגג בכמות מים גדולה כל כך שהחדירה אל הקיר ומשם אל תוך הבית תהיה מהירה ביותר.

דילוג לתוכן