איתור נזילות במצלמה טרמית

אחד הכלים החדשים הנמצא בשימוש בתחום בדיקות מבנים היא מצלמה תרמית. שיטה זאת של צילום תרמי, הנקראת גם הדמיה תרמית, משתמשת בקרני האור האלקטרו-מגנטיות הנפלטות מכל עצם. המרת קרני האור במצלמה התרמית, מופיעה על המסך בדמות כתמי צבע.

על פי סקאלה מוגדרת, מבטאים הצבעים השונים טמפרטורות שונות ומצבי רטיבות. הכנסת מצלמה תרמית (יש הכותבים טרמית) לתחום הבנייה מהווה פריצת דרך באיתור וחשיפת לקויות בנייה.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה ובקשה
צרו קשר לאיתור נזילות

תהליכי בנייה

מזמן יציקת היסודות ושלד המבנה ועד לעבודות הגמר ומסירת המפתחות יש דרך ארוכה ומורכבת הדורשת את שיתוף הפעולה של אנשי מקצוע מתחומים שונים, פועלים ומפקחי עבודה.

לא פעם מתגלים מקרים של רשלנות מקצועית, לעתים מכוונת, הפוגעת באיכות הבנייה.

פגמים הנוצרים כתוצאה מעבודה לא נכונה ושימוש בחומרים זולים ולא מתאימים, עלולים להתגלות על פני השטח, אולם מצלמה תרמית - גלאור מהנדסיםליקויי בנייה רבים קיימים מבלי שעין אנושית תבחין בהם ולכן צריך מכשור מתקדם כמו מכשיר לאיתור נזילות, לדוגמא: הכנת איטום הגג לקראת החורף באופן לא מקצועי, לא יראה לעין עד אשר תחל עונת הגשמים וגם אז ייתכן ולא תבחינו בכתמי רטיבות או שימוש בחול למילוי בדרגת רטיבות לא תקנית, עלול לפגוע בקירות וליצור קילופים בטיח מבלי שתחשדו בכך.
זהו בדיוק המקום הנכון להשתמש במצלמה התרמית לגילוי נזילות וליקויים נוספים כדי לוודא את מצבם האמיתי של האלמנטים השונים בבניין.

רק בדיקה תרמוגרפית תוכל לספק תמונת מצב אמיתית וראיה מקיפה על מערכת הצנרת בבית.

המצלמה התרמית מבצעת צילום צנרת ומציגה שינויים בטמפרטורה הקיימים במישורים השונים, דוגמת תקרות ועמודים שאינם תמיד נגישים וכדי לאתר את הבעיה יש צורך בחיתוך האלמנט כדי להגיע אל מקורה. המצלמה התרמית לא זו בלבד שחושפת פגעים כגון רטיבות, גם מובילה את מהנדס הבניין לגילוי מקור הבעיה מבלי לשבור קירות שלמים וכך להגדיל את ההוצאות ולפגוע ברמת החיים אם מדובר בדירה מאוכלסת.

קבלת החלטות

החלטתם לקנות דירה, זוהי אחת ההשקעות החשובות שתעשו. אתם מגייסים את עזרת המשפחה, לוקחים משכנתא ומתחילים לתכנן את מימוש החלום. התקציב של רכישת נכס אמור להקיף את כלל נותני השירות ואנשי המקצוע, חומרי הבניין, אגרות והיתרים, אבזור, פרזול וריהוט ואפילו גינון.

זהו תקציב שמיסודו הוא גדול ולעתים תתקלו בהתלבטויות כאלו ואחרות כדי לשמור על המסגרת המוסכמת שלו. קחו בחשבון מרווח בטחון בתקצוב, הוצאות לא צפויות – צפויות לצוץ.

בנוסף, הכניסו לתקציב בדיקת בדק בית כדי שתיכנסו לגור בבית שאין בו פגמים העלולים לפגוע באיכות החיים שלכם ואף להוות סיכון בטיחותי.

איתור נזילות במצלמה טרמית

נזילות ורטיבות בבתים הן תופעה נפוצה מאוד ויכולות להיות לה סיבות שונות. מה שבטוח הוא שמרגע שהנזילה מתחילה היא אינה מתקנת את עצמה ונוטה להחמיר עם הזמן, עד כדי הפרעה מהותית לאיכות החיים וגרימת נזקים לביתכם. מצד שני, לא תמיד ניתן לזהות את המקור בעין בלתי מזוינת ולכן חשוב לבצע איתור נזילות במצלמה טרמית על ידי בעלי המקצוע של חברתנו.

למה בכלל צריך מצלמה תרמית?

על פניו, איתור נזילות מים בבית צריך להיות פשוט מאוד: רק רואים את המקום שבו מתחיל להיראות גוון ירוק או חום, או שהטיח מתקלף, או שממש רואים את הרטיבות, או שמתחילים להופיע עובש ופטריות בנקודה מסוימת. ואולם, לפעמים רק ישנו חשד לנזילה ולעיתים הנקודה שבה הרטיבות מופיעה על הרצפה, התקרה, הקירות וכדומה, איננה בהכרח הנקודה שמהווה את מקור הנזילה. 

מאחר שאיש איננו יכול לראות מבעד לקירות ותקרות, מה שהיה נהוג לעשות בעבר הוא לשבור את הקירות על מנת להתחיל לחפש את מקור הנזילה מאחוריהם. כמובן שפעולה זו הייתה כרוכה בהרבה לכלוך, רעש, נזקים לבית ועלויות בלתי מבוטלות על תיקונים, בעוד איש המקצוע הולך ומתקדם בחיפושיו אחר מקור הנזילה וממשיך לשבור קירות בבית. לעומת זאת, כיום עושים שימוש במכשירים מתקדמים יותר ואחד הבולטים שבהם הוא המצלמה הטרמית.

איתור נזילות מים במצלמה טרמית מאפשר לראות היטב את מצב הצנרת בבית, וזאת מבלי שיהיה צורך לשבור את הקירות. אמנם כדי להגיע אל מקור הנזילה ולתקנה ייתכן ויהיה צורך לשבור בהמשך, אולם מה שנחסך מכם הוא השבירה המאסיבית שבחיפוש אחר המקור.

המצלמה פועלת על ידי קליטת קרינה אלקטרומגנטית שנפלטת מעצמים, כאשר כל אובייקט מצולם מייצר אורכי גל שונים בהתאם לטמפרטורה והרטיבות שלו. כך ניתן לקבל על הצג של המצלמה תמונה המראה את הפרשי הטמפרטורות לאורך הצנרת, עד לרמה של עמודים ותקרות שלא ניתן לגשת אליהם בכלל. כעת יכול בעל המקצוע להצביע בדיוק רב על מקור הנזילה ועל חומרתה, להעריך את התיקונים הנדרשים ואת עלויותיהם, ולסכם את הממצאים בדוח שאתם מבינים היטב את משמעותו.

גלאור מהנדסים – מומחים בבדיקות מבנים ואיתור לקויות בניין.

אנשי הצוות שלנו הם מהנדסי קונסטרוקציה מיומנים, ואנו משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת לאיתור וחשיפה של לקויות אם אלו קיימות.

לחצו כאן לחזרה לקטגורית איתור נזילות

למידע נוסף, צרו קשר
צרו קשר לאיתור נזילות

דילוג לתוכן