חיזוק מבנים

מועניינים בשירות חיזוק מבנים מקיף ויסודי? מחפשים מהנדס מוסמך בעל ניסיון רב בתחום? צרכים לווי צמוד במהלך כל הפרוייקט?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מספקת שירות לחיזוק מבנים שהוא שם כולל לסדרה של עבודות שמטרתן לחבוק את בניין המגורים, מיסודותיו הנמצאים במעמקי הקרקע ועד לראש הגג. מהנדסי חברת גלאור ילוו אתכם מתחילת הפרוייקט ועד סופו תוך ביקורת קפדנית על התהליך.

צרו קשר לשירות חיזוק מבנים
צרו קשר לשירות חיזוק מבנים

חזרה לקטגורית מהנדס קונסטרוקציה

"ביתו של אדם הוא מבצרו", כך נוהגים לומר. בביתו, כל אדם אמור להיות מוגן מפני כל צרה ופגע, ולכן עליו לעשות כל שביכולתו כדי למנוע פגיעה בו, בבני ביתו וברכוש שנמצא בו.

אולם למרבה הצער, לא מעט אנשים מתגוררים בבתים שעלולים לסכן אותם בבוא היום. ההערכה היא שכ- 40% מבנייני המגורים בישראל אינם עומדים בתקנות הבנייה נגד רעידות אדמה, ולפיכך הם עלולים לקרוס על יושביהם בשעת אסון. בניינים שכאלו זקוקים לחיזוק מבנים.

חיזוק מבנים בעבר ובהווה

שירות חיזוק מבניםעד סוף שנות ה- 70 לא היה נהוג להתחשב בסיכונים של רעידות אדמה כשבנו בנייני מגורים בארץ.

רק בסוף העשור נכנסו לתוקפן תקנות חדשות (תקנות 413 ו- 2413) המחייבות לבנות כל מבנה בארץ תוך התחשבות ברעשי אדמה אפשריים.

משמעות הדבר היא שכל המבנים שנבנו לפני ה- 1 בינואר 1980 הינם מבנים שנמצאים בסכנת קריסה בשעת רעידת אדמה חזקה, שכן הם אינם עומדים בתקנות החדשות של חיזוק מבנים.

ההערכה היא שמדובר בכ- 40% מסך המבנים בארץ, שהם כמיליון בתים. מיותר לציין שמשמעות הדבר היא אסון בקנה מידה לאומי, אם וכאשר האדמה בארץ תרעד.

חיזוק המבנה לפי תמ"א 38

מכיוון שכל המומחים תמימי דעים בנוגע לסברה שרעידת אדמה גדולה בישראל היא רק שאלה של זמן, ומכיוון שהמדינה לא יכולה לממן בכוחות עצמה חיזוק מבנים עבור כל המבנים הישנים שאינם עומדים בתקן, היא הנהיגה את תמ"א 38 – תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים קיימים נגד רעידות אדמה.

תמ"א 38 מעניקה תמריצים ליזמים פרטיים לבצע חיזוק מבנים בבניינים הנמצאים בסיכון, וכן מתמרצת גם את הדיירים בבניינים אלו.

באמצעות מכירת זכויות הבנייה על גג בניינם ליזם פרטי, דיירי הבניין ייהנו מחיזוק וממיגון ביתם כנגד רעידות אדמה, כמו גם משיפוץ כולל של הבניין כולו – עובדה שתשביח את שווי הנכס שלהם בכ- 30% – 50%.

היזמים, מנגד, נהנים מהרווחים של מכירת יחידות הדיור החדשות שיבנו. והמדינה גם היא נהנית מצמצום ממדי האסון שעתיד להתרחש בשעת רעידת אדמה, ומצמצום הוצאות שיקום המבנים והטיפול בנפגעים שעתידים להיות באסון שכזה.

כיצד מתבצע חיזוק המבנה?

חיזוק מבנים הוא שם כולל לסדרה של עבודות שמטרתן לחבוק את בניין המגורים, מיסודותיו הנמצאים במעמקי הקרקע ועד לראש הגג. עבודות חיזוק המבנים אמנם לא ימנעו את הטלטלה שיעבור המבנה בשעת רעידת אדמה חזקה, אך הן בהחלט ימנעו את קריסתו.

עבודות חיזוק מבנים כוללות מגוון רחב של עבודות, המשתנות בהתאם לאופיו הייחודי של כל מבנה: סגירה של קומה מפולשת (קומת העמודים בבניין), חיזוק והעמקת היסודות, שימוש ביריעות חוזק העשויות מסיבי פחמן ומסיבי זכוכית ועוד.

אם גם אתם רוצים להבטיח את עמידותו של המבנה שלכם בשעת רעידת אדמה, אל תתמהמהו רגע נוסף. צרו קשר עוד היום עם חברת גלאור ותוכלו ליהנות מעבודות חיזוק מבנים מקצועיות.

דילוג לתוכן