תמ"א 38 - כל ההטבות וכל היתרונות בחבילה אחת

שוקלים לעשות תמ"א 38? רוצים לשדרג את הבניין בלי הוצאות כלל? מעוניינים להגדיל משמעותית את ערך הנכס?

חברת גלאור מהנדסים מציעה שירותי ליווי ופיקוח הנדסי לתמ"א 38 ללא תשלום! - התשלום יבוצע ע"י הקבלן

חשוב לציין שאנחנו מבצעים רק ליווי, ייעוץ ופיקוח הנדסי בלבד ולא את ביצוע הפרויקט בפועל

 חברתנו מתמחה בליווי בעלי נכסים בתהליך של תמ"א 38, מהנדסי חברת גלאור בעלי ניסיון עשיר של 18 שנים בתחום יבטיחו לכם פיקוח מקיף על הפרוייקט תוך שימת לב לכל הפרטים למען בטחונכם ונוחיותכם.

צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

ליווי מלא בתהליך תמ"א 38

תמ"א 38בשנים האחרונות מבוצעים פרויקטים של תמ"א 38 בכל רחבי הארץ במקביל לפרוייקטים של בדק בית. על מנת שלא לקפח את זכויות בעלי הדירות לקבלת מבנה משודרג ואיכותי ותוספות בניה תקינות, מקובל כיום שהיזם יממן בדיקות של מהנדס מפקח מטעם בעלי הדירות.

בחלק מהמבנים בהם אין ליווי דיירים בתהליך תמ"א 38 של מהנדס קונסטרוקציה נמצאו פגמים וליקויי בניה רבים, שכמובן קשה מאוד לתקן את ליקויי בניה אלו לאחר סיום עבודות הבניה, כאשר כיום חלק מחילוקי הדעות מצויים בדיונים משפטיים.

כמו שבעלי דירות שוכרים עורך דין מטעמם, כך עליהם לקבל את שירותיו של מהנדס קונסטרוקציה מומחה תמ"א 38 ובדק בית.

מטרות פיקוח מהנדס מטעם הדיירים על פרויקט תמא 38

  • שלבי הפיקוח והייעוץ – בשלב הכנת המפרט הטכני על ידי היזם ,המהנדס יבדוק האם המפרט הינו איכותי וכולל את כל שדרוג המערכות במבנה. באם מהנדס מומחה לא יבדוק פרטים אלו סביר להניח כי היזם יעגל פינות והתוצאה הינה הפסד לבעלי הדירות.
  • שלב חיזוק שלד המבנה – המהנדס המפקח יגיע מספר פעמים לאתר על מנת לוודא כי הביצוע הקונסטרוקטיבי מתאים לתוכניות המאושרות של מתכנן השלד. במידה וקיימת סטייה בביצוע, יודיע המפקח לבעלי הדירות ולמתכנן השלד על ליקוי הבינה, על מנת למנוע פגיעה קשה בחוזקו ועמידותו של הבניין בפני רעידות אדמה!
  • שלב ביצוע תוספות הבניה – יגיע המהנדס לבצע פיקוח עליון על התוספות הנבנות, על מנת לבדוק את תקינותן. עם סיום הפרויקט, המהנדס יכין חוות דעת מפורטת לגבי הליקויים שבכל דירה ודירה על מנת שהיזם יתקן את הליקויי הבניה הנ"ל בדחיפות!

רקע חשוב על תמ"א 38 ליקויי בניה ובדק בית

בשנים האחרונות, קיים חשש גדול מהתרחשות רעידת אדמה באזורנו. היות ולא ניתן לחזות את מועד התרחשותן של רעידות אדמה יש להיות ערוכים לקראתן בכל עת.

במסגרת ההיערכות לרעידה שבפתח, אישרה הממשלה, באפריל 2005, תוכנית עידוד לחיזוק מבנים, שנבנו לפני 1980.

לפי התוכנית, המדינה תעניק לבניין, העומד בקריטריונים זכויות בניה חדשות, שאותן ניתן להעביר ליזם וכך, לאפשר את החיזוקים ואת ההטבות הנוספות, שיתרמו לשיפור איכות החיים ולשדרוג סביבת המגורים.

מהנדסים משפצים את הבניין, מחזקים אותו מפני רעידת אדמה, מוסיפים מעלית, בונים לובי מפואר, מעצבים גינה מקסימה לבניין, ערך הדירה עולה ב- 25%-15%…תוך חודשים ספורים וללא עלות כספית!!!

אנחנו יודעים לבנות ולנהל פרויקטים מורכבים של חיזוק, שיפוץ והשבחת מבנים ללא ליקויי בניה. אנחנו פה, כדי לעזור לכם להתחיל חיים חדשים בבית בטוח ויציב. אנו חברת המתמחה בתהליכי בדק בית.

ליווי הנדסי תמ"א 38 מצידנו יאפשר לכם למצות את מלוא הפוטנציאל מהפרויקט שלכם.

תוכנית המתאר הארצית תמ"א 38

במסגרת היערכות לרעידות אדמה, אישרה הממשלה, באפריל 2005, את תמ"א 38, שהיא תוכנית מתאר ארצית, הקובעת הנחיות תכנוניות לחיזוק מבנים קיימים, במטרה לשפר את עמידותם בפני רעידות אדמה וחלה על אותם המבנים, שנבנו לפני 1980 ואינם עומדים בתקן המחמיר, ת"י 413 – תקן הבניה לעמידות ברעידות אדמה.

בדרך כלל בניינים אלו נמצאים עם ליקויי בניה רבים ותהליך של בדק בית פשוט יכול לאתר אותם.

עם זאת ביצוע עבודת בדק בית מורחבת תביא למציאת נזילות ואיתו סדקים בשלד המבנה.

על-פי התוכנית, בתמורה למיגון המבנה בפני רעידות אדמה, תעניק המדינה לבניין זכויות בניה חדשות, את זכויות הבניה יקבל היזם ובתמורה, הוא יממן את חיזוקו, שיפוצו והשבחתו של הבניין.

את תוכנית המתאר הארצית יזמה המדינה, מתכנני התוכנית ידעו, כי העלויות הכספיות של החיזוק גבוהות, התהליך ארוך ומסובך והדיירים לא יוכלו להוציא את התוכנית אל הפועל בעצמם, המסקנה הייתה, שיש צורך בהתקשרות עם חברה, שתבצע את העבודה.

תמ"א 38 – היא תוכנית, שבה כל הצדדים יוצאים נשכרים ומרוויחים את מירב התועלת מההתקשרות:

החברה המחזקת מקבלת את זכויות הבניה החדשות בבניין, כדי לממן את החיזוק ואתם מקבלים מהיזם:

  • מבנה העומד ברעידות אדמה.
  • גינה מטופחת, מפוארת, בתיאום עם אדריכל נוף.
  • מעטפת בניין משופצת ונאה.
  • ערך הדירות עולה בעשרות אלפי דולרים.
  • לובי מפואר ומעלית.
  • פיקוח הנדסי, ששוויו עשרות אלפי דולר בחינם.

 

תכנון הפרויקט

לאחר שנערכו כל הבדיקות הבדק בית והבניין נמצא מתאים לחיזוק וללא ליקויי בניה חריגים, במסגרת תמ"א 38, יתחיל שלב התכנון המפורט, לגבי הבניין שלכם.

מהנדס מומחה, שאסף את כל הנתונים, בנוגע לתנאי הקרקע ודרישות החיזוק, יחד עם אדריכלית מנוסה, יכינו תוכנית מפורטת לחיזוק ולעיצוב הבניין וסביבתו מחדש.

התוכנית תוגש לוועדה המקומית, לאישור.

החברה תהיה אחראית על הקשר עם הרשויות והטיפול השוטף בבקשה, תוך עדכון הדיירים בהתקדמות התהליך.

שלב הביצוע

מזל טוב! כל האישורים ניתנו ואפשר לצאת לדרך.

עכשיו מתחיל שלב הבניה בפועל וזאת המומחיות שלנו. אנו נבצע פיקוח עליון על הפרויקט, ניעזר במיטב אנשי המקצוע כולל מומחים לבדק בית ומומחים לליקויי בניה לאיתור בעיות לפני היווצרותם. נשתמש בחומרים האיכותיים, על מנת לוודא שהיזם אינו מעגל פינות.

הבניה תתבצע תחת פיקוחם הצמוד של מהנדסי חברת גלאור מהנדסים!

אתם עומדים לקבל מתנה של ביטחון, שקט נפשי ואיכות חיים ועליית ערך הדירה שלכם – והכל, ללא הוצאה שלכם!

צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38