בדיקה הנדסית לפני קנייה

בדיקה הנדסית לפני קנייה, הינה אחת מן ההחלטות הגורליות בחיים. תהליך ארוך של חיפוש דירה מתאימה דורש התאמה מבחינת הדרישות

המחיר הינו נושא כאוב שלפעמים דורש מהרוכשים לוותר על כל חסכונותיהם וגם להתחייב לתשלומי משכנתא לשנים. אז מה יש לדעת לקראת קניית דירה יד 2 כדי לא להיגרר להוצאות בלתי צפויות?

בדיקת דירה לנושא חריגות בניה (מול הגרמושקה- תוכניות, ובקשות לחריגות בניה במידה והוגשו)

בדיקות הנדסיות עיקריות למבנה כמו יציבות המבנה

סימנים של שקיעה, סדיקה, בדיקת איטום וסימני רטיבות. (עם ציוד בדיקה מתקדם – גילוי מוקדי נזילות ואיטום)

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

 

בדיקת רטיבות עם מצלמה טרמית

 

מה באמת צריך לבדוק כאשר מבצעים בדיקה הנדסית דירה לפני קנייה

כאשר מבצעים בדק בית לפני קניה חשוב לבצע בדיקה ויזואלית של הבניין. אפשר לראות איכות הצבע והחומרים, לזהות רטיבויות. כדאי לעלות על הגג ולבדוק מה מצב הגג. בדיקות אלו מאפשרות הערכת גילו של הבניין, מצב הצנרת החיצונית, ואיכות התחזוקה של הבניין. יש לבדוק את כל הדלתות והחלונות, המשקופים והמסגרות שלהם. חשוב לבדוק אם יש סדקים וסימנים של התיישנות.

יש לבדוק היטב את כל התריסים שישנם בבית, לנסות להעלות ולהוריד אותם כמה פעמים ולבדוק את איכות הכבל שמרים את התריסים. מרכיבים האלה נראים לכאורה זניחים, אך חשוב מאד לכלול אותם כחלק מבדיקת בדק בית לפני קניה, כי תיקונם אם יידרש, יעלה אלפי שקלים.

בדיקה נוספת היא בדיקת הריצוף והקרמיקה בבית – יש לוודא שהריצוף שלם ולא סדוק. יש לשים לב לאיכות הדבקת ריצוף. חשוב לזכור שקשה מאד להתאים ריצוף חדש לריצוף קיים. אם מספר אריחים ינתקו מהקיר או ישברו, יהיה צורך להחליף ממש את כל הריצוף – ואלה כבר יהיו הוצאות כבדות.

בדיקה נוספת הנעשית כחלק מבדק בית היא בדיקת הצנרת. זו אחת מן הבדיקות החשובות אשר כוללת את כל הצנרת, את לחץ המים בברזים, את גילה של הצנרת והאם כבר הוחלפה בעבר. חשוב לבדוק סימנים של חלודה בחלקי הצנרת הגלויים.

חשוב מי בוחרים לביצוע בדק בית לסיום, חשוב מאוד לבצע ביסודיות בדיקת דירות מיד שנייה – מומלץ להיעזר בשירותים של מומחים מובילים בתחום ולא מתחילים.

למומחים יש יתרון רב בזיהוי נקודות תורפה, וזיהוי הממצאים של ליקויים בדירה יכול לחסוך לכם לפחות עשרות אלפי שקלים. במידת הצורך יונפק מסמך עבודה עבור בעלי מקצוע משפצים – וכנתון למשא ומתן בתהליך מול המוכר.

 

לבדיקה הנדסית לפני קניה צרו קשר
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38