בדיקה הנדסית לפני קנייה

בדיקה הנדסית לפני קנייה, הינה אחת מן ההחלטות הגורליות בחיים. תהליך ארוך של חיפוש דירה מתאימה דורש התאמה מבחינת הדרישות

המחיר הינו נושא כאוב שלפעמים דורש מהרוכשים לוותר על כל חסכונותיהם וגם להתחייב לתשלומי משכנתא לשנים. אז מה יש לדעת לקראת קניית דירה יד 2 כדי לא להיגרר להוצאות בלתי צפויות?

בדיקת דירה לנושא חריגות בניה (מול הגרמושקה- תוכניות, ובקשות לחריגות בניה במידה והוגשו)

בדיקות הנדסיות עיקריות למבנה כמו יציבות המבנה

סימנים של שקיעה, סדיקה, בדיקת איטום וסימני רטיבות. (עם ציוד בדיקה מתקדם – גילוי מוקדי נזילות ואיטום)

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

 

בדיקת רטיבות עם מצלמה טרמית

 

מה באמת צריך לבדוק כאשר מבצעים בדיקה הנדסית דירה לפני קנייה

כאשר מבצעים בדק בית לפני קניה חשוב לבצע בדיקה ויזואלית של הבניין. אפשר לראות איכות הצבע והחומרים, לזהות רטיבויות. כדאי לעלות על הגג ולבדוק מה מצב הגג. בדיקות אלו מאפשרות הערכת גילו של הבניין, מצב הצנרת החיצונית, ואיכות התחזוקה של הבניין. יש לבדוק את כל הדלתות והחלונות, המשקופים והמסגרות שלהם. חשוב לבדוק אם יש סדקים וסימנים של התיישנות.

יש לבדוק היטב את כל התריסים שישנם בבית, לנסות להעלות ולהוריד אותם כמה פעמים ולבדוק את איכות הכבל שמרים את התריסים. מרכיבים האלה נראים לכאורה זניחים, אך חשוב מאד לכלול אותם כחלק מבדיקת בדק בית לפני קניה, כי תיקונם אם יידרש, יעלה אלפי שקלים.

בדיקה נוספת היא בדיקת הריצוף והקרמיקה בבית – יש לוודא שהריצוף שלם ולא סדוק. יש לשים לב לאיכות הדבקת ריצוף. חשוב לזכור שקשה מאד להתאים ריצוף חדש לריצוף קיים. אם מספר אריחים ינתקו מהקיר או ישברו, יהיה צורך להחליף ממש את כל הריצוף – ואלה כבר יהיו הוצאות כבדות.

בדיקה נוספת הנעשית כחלק מבדק בית היא בדיקת הצנרת. זו אחת מן הבדיקות החשובות אשר כוללת את כל הצנרת, את לחץ המים בברזים, את גילה של הצנרת והאם כבר הוחלפה בעבר. חשוב לבדוק סימנים של חלודה בחלקי הצנרת הגלויים.

חשוב מי בוחרים לביצוע בדק בית לסיום, חשוב מאוד לבצע ביסודיות בדיקת דירות מיד שנייה – מומלץ להיעזר בשירותים של מומחים מובילים בתחום ולא מתחילים.

למומחים יש יתרון רב בזיהוי נקודות תורפה, וזיהוי הממצאים של ליקויים בדירה יכול לחסוך לכם לפחות עשרות אלפי שקלים. במידת הצורך יונפק מסמך עבודה עבור בעלי מקצוע משפצים – וכנתון למשא ומתן בתהליך מול המוכר.

בדיקת בית לפני קנייה

בדיקת דירה לפני רכישה עם חברת בדק בית חשובה במיוחד, הבדיקה הינה יסודית ומקיפה וכוללת מחינת המערכות השונות בבית. כאשר מעוניינים לרכוש בית יש לבצע את הבדיקה כדי לוודא שהבית אכן ראוי למגורים והתשתיות שלו תקינות כדי לנהל אורח חיים שגרתי ללא בעיות או תקלות מיוחדות. על מנת לבצע בדיקת דירה חדשה יש לפנות לחברה מקצועית שמבצעת את הבדיקות. מומלץ לבצע את הבדיקה לפני הרכישה כדי לדעת את הערכת עלות השיפוצים והתיקונים הנדרשים.

בדיקת בית לפני קנייה – סוגי הבדיקות

למשל מערכת האינסטלציה, בין אם מדובר בדירה חדשה או בדירת יד שנייה, חשוב לוודא שמערכת האינסטלציה פועלת כמו שצריך. כמו כן בודקים את מערכת החשמל, כדי למנוע בעיות של חוטים חשופים, חיבורי חשמל לא תקינים, בדיקת ארון החשמל ועוד. כמו כן בודקים את איטום הגג, כדי לוודא שלא ייווצרו נזילות ודליפות של מים.

כמו כן בדיקת בית או דירה לפני קנייה כוללת גם בדיקה של האישורים, למשל היתר בנייה. למעשה בדיקת הבית לפני רכישת הדירה יכולה לספק מידע על המצב האמיתי של הדירה, כך שהקונים יודעים בדיוק מהם הליקויים הקיימים בבית ומה נדרש לתקן, כמו כן ניתן לקבל מידע על הערכת עלויות התיקונים הנדרשים.

חברת 'בדק בית'

חברת בדק בית הינה חברה שמבצעת את הבדיקות טרם רכישת בית או דירה. החברה כוללת צוות של מהנדסי בניין, פקחי בנייה שתפקידם לאתר את הבעיות והליקויים הקיימים בדירה. רוכשי דירות פונים לחברת 'בדק בית' על מנת לאתר ליקויי בנייה כדי לבצע הערכה של הליקויים בדירה, כמו כן בדיקת המהנדס מאפשרת הערכה של שווי הנכס. מומלץ לבצע בדיקת הדירה טרם רכישתה מאחר שהיא יכולה לחסוך כספים רבים כדי לוודא שהנכס תקין ובעתיד לא יהיה צורך בהוצאות כספים מיותרות ועוגמת נפש שתיגרם בעקבות נזקים שהרוכשים לא ידעו עליהם טרם הרכישה.

מחירי הדירות ממשיכים לעלות בכל אזורי הארץ, גם באזורי הפריפריה, מסיבה זו יש חשיבות רבה להערכת מצב הדירה לפני הרכישה, בדרך זו ניתן לבחון את העלויות השונות ולקבל מידע האם הרכישה כדאית.

 

 

לבדיקה הנדסית לפני קניה צרו קשר
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

דילוג לתוכן