עובש בקירות ובתקרה

אתם עומדים לרכוש דירה יד שניה, וגיליתם שישנם כתמי עובש בקירות? זה יכול להצביע על בעיה הרבה יותר חמורה ממה שאתם חושבים.

אתם עומדים לרכוש דירה יד שניה, וגיליתם שישנם כתמי עובש בקירות? זה יכול להצביע על בעיה הרבה יותר חמורה ממה שאתם חושבים. העובש בקירות, נובע מסיבות רבות, זו יכולה להיות בעיה של רטיבות מקומית, אך לעתים העובש מצביע על תקלה חמורה בכל הצנרת הפנימית של הדירה, ואו גם פגם טרמי עניין העשוי להפוך את הקניה של הדירה ללא כדאית. כדי למנוע מצב זה, כדאי ורצוי לפני רכישת הדירה לבצע  בדק בית מקצועי.

עובש בתקרה

עובש בתקרה עלול להיגרם מסיבות שונות. ברוב המקרים עובש בתקרה יופיע בחדר האמבטיה או בחדרים שבהם יש לחות ורטיבות. עובש על תקרה נגרם כתוצאה מעיבוי של מים על הקיר, במידה והלחות נשארת לאורך זמן ללא טיפול היא עלולה להתפתח לנבגים שיוצרים פטרייה שחורה בקיר. חשוב לדעת שפטרייה שחורה נחשבת מסוכנת לבריאות ועלולה לגרום להפרעות במערכת הנשימה, פריחות ואלרגיות בעור.

במידה ומבחינים בעובש שמתפתח על תקרת החדר, ייתכן ומדובר בבעיית לחות או עיבוי נוזלים. העובש נגרם כתוצאה מחדירת מי גשם לתוך הבית או כתוצאה מדליפת הצנרת המגיעה מדירה שמעל. גם הופעה של צמיחת עובש על הקיר יכולה לסמן שישנה התפתחות של פטרייה בתקרה.

איך אפשר להיפטר מעובש בתקרה?

על מנת לחסל את הפטרייה השחורה בתקרה יש לפתור את הבעיה בצורה יסודית, כדי לוודא שהפטרייה לא תחזור. ישנם תכשירים מסוימים שניתן להשתמש בהם על מנת להסיר את העובש, חומרים כגון אקונומיקה או חומרי ניקוי שונים יכולים לסייע, אך לא לאורך זמן מכיוון שהחומרים הללו מתאדים ולא מספיק אפקטיביים. כדי לחסל את הפטרייה באופן מוחלט מומלץ לפנות לחברת ניקיון מקצועית המתמחה בניקוי והסרה של עובש.  

במידה ומעוניינים להסיר את העובש מהתקרה באופן עצמאי, עד להגעת חברת הניקיון, יש לנקוט במספר פעולות פשוטות כדי להסיר חלק משכבות העובש.

  • ניתן להשתמש באקונומיקה על מנת לבצע טיפול ראשוני להסרת העובש.
  • יש לנקות היטב את שטח התקרה הנגוע בעובש. לאחר מכן יש להרטיב את האזור עם מים ולייבש את האזור.
  • יש לצבוע את השטח עם צבע עמיד כגון צבע אקרילי ולאחר מכן למרוח שכבת צבע נוספת של צבע מיוחד נגד עובש.

חשוב לדעת שעובש בקירות מהווה סכנה לבריאות, הופעת כתמים שחורים עלולים לגרום לירידה בערך הנכס, העובש מתפשט בצורה מהירה ולכן יש לטפל בו באופן מיידי. כדי למנוע הופעה של עובש בתקרה בעתיד, מומלץ לאוורר את חדר האמבטיה או את החדרים שיש בהם רטיבות. כמו כן יש לאתר נזילות או דליפות של מים ולבצע איטום גגות וקירות כדי למנוע חדירה של מים.

חברתנו מספקת בדיקת נזילות ואיתור מקורות הנזילה ברמה הגבוהה ביותר לכל סוגי הנכסים, ניסיוננו הרב מאפשר לנו לזהות את כל סוגי הנזילות תוך שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר.

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו קשר לחוות דעת הנדסית

 

מה המשמעות של עובש בקירות ובתקרה ?

ישנן מספר סיבות עיקריות להיווצרות עובש בקירות הבית, הסיבה הראשונה – הינה פגם טרמי כלומר גשרי קור ,עיבוי של טיפות מים זעירות שקשה לראותם על פני קירות חיצוניים ותקרות ,העיבוי נגרם בעת שבדירה חם ובחוץ קר בדיוק כפי שיש עיבוי ואדים על שמשת הרכב בחורף !

עובש בקירות ובתקרה

סיבה שניה הינה חוסר באוורור במקום שבו קיימת לחות, כמו באמבטיה או מקלחת, סיבה שלישית  – נזילה בצנרת הפנימית מתחת לפני ריצוף או בקירות. לעתים הצנרת אינה תקינה וטפטופים בצנרת מייצרים מקום עם רטיבות ועובש. סיבה רביעית פגם באיטום תקרה או קירות חיצוניים  – .

העובש מצביע על אזורים עם רטיבות ונזילות, כאשר קשה מאוד להיפטר מכתמי העובש, אם לא מטפלים בבעיה באופן מקצועי ויסודי. העובש אינו מהווה רק בעיה אסתטית, אלא גם בריאותית, שכן העובש הינו סביבה נוחה להתפתחות וריכוז פטריות ונבגים , כמו כן גם לא בריא לנשימה. ולכן, יש להתייחס ברצינות רבה לכתמי עובש שכן לעתים מדובר בבעיה מורכבת ביותר.

הנכס שאתם עומדים לרכוש עבר שיפוץ? זהירות!

אחד הליקויים שהכי קל להסתיר, הינו כתמי עובש. אם אתם מגיעים לדירה שעברה שיפוץ לפני זמן קצר, יתכן מאוד כי בתהליך השיפוץ, הוסתרו כתמי עובש אשר מצביעים על בעיות וליקויים  בדירה. המוכר לא יספר לכם על הליקוי, אם זה אכן קיים, משום שזה יוריד את ערך הדירה ולכן דווקא אם הדירה עברה שיפוץ, אתם צריכים להיות זהירים וחשדנים עוד יותר. שכן על ידי צבע אפשר להסתיר את כל כתמי העובש בדירה.

בדיקת עובש ואיתור נזילות

רק באמצעות  בדק בית מקצועי ויסודי, על ידי מהנדס מומחה בתחום, תוכלו לדעת אם קיימים בדירה ליקויי בנייה והאם מתחת לצבע החדש והטרי מסתתרים כתמי עובש חמורים ביותר. מהנדס מקצועי, העושה שימוש בציוד טכנולוגי מתקדם כדוגמת מצלמה תרמית, או פרוטימטר, יוכל למצוא את כל האזורים שבהם ישנם הפרשי טמפרטורה \ גשרי קור  המצביעים על רטיבות ועובש.

כתמי עובש, הינם סימן אזהרה לליקויי בנייה כדוגמת צנרת לקויה, איטום בעייתי, בידוד טרמי לא איכותי ועוד. אם בנכס שמצאתם ישנם סימני עובש, אל תוותרו על  בדק בית מקצועי שיגלה את הסיבה לעובש וליקויי בנייה נוספים וימנע מכם לרכוש נכס שאינו תואם את שוויו האמיתי.

 

לאיתור עובש בקיר או בתקרה צרו עמנו קשר
צרו קשר לחוות דעת הנדסית

 

דילוג לתוכן