עובש בקיר

גילתם לפתע עובש על הקיר או התקרה? לא יודעים מה מקורו וכיצד לטפל בו? זקוקים לעזרת מהנדס מוסמך המומחה בפתרון הבעיה?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מספקת שירותי בדק בית וביקורת ליקויי בניה ברמה הגבוהה ביותר. מהנדסי חברת גלאור יאתרו עבורכם את הסיבות להיווצרות העובש ויספקו לכם פתרונות לבעיה.

צרו קשר לאיתור הבעיה והנחיות לטיפול
צרו קשר לטיפול בעובש בקירות

חזרה לקטגורית ליקויי בניה

נזילה בתקרהעובש בקירות מופיע במקרים רבים דווקא בפינות הלחות יותר של הבית, בעיקר באזור האמבטיה או חדר כביסה אבל מה עושים ומתי עובש בקיר עובר דווקא לקירות הפנימיים יותר?

התופעה של העובש היא תופעה שכיחה לחלוטין, אותה אנו זונחים בדרך כלל ומותירים אותה ללא טיפול, אבל חשוב מאוד להבין כי העובש עשוי לעבור מהאזורים השונים בבית ולהשפיע עלינו גם מבחינות אחרות מעבר לבחינה האסתטית והחזותית-העובש גורם למפגע בריאותי ,בלאי מואץ ונזקים לתכולה ולמבנה .

 

לחצו כאן למידע נוסף אודות לחות בקירות הבית

 

האם קיימת התייחסות לעובש בתקנות התכנון והבניה ?

איתור מקור העובש בקירלא באופן ישיר. אולם העובש נגרם בדרך כלל מהסיבות הבאות – מרטיבות, חומרי חיפוי בלתי איכותיים ואו בידוד טרמי לקוי \ גשרי קור שגורמים לקונדנסציה ועיבוי אדי מים, ולעיתים כתוצאה מחוסר אוורור של חדרי רחצה וחדרי כביסה.

עובש נגרם לעיתים קרובות בהיקף פתחי חלונות, בתקרות שמצויות מתחת לגג הבניין, בקירות חיצוניים וביחוד בדירות מרתף.

במקרה בו המבנה חדש ומצאתם סימנים של עובש חשוב מאוד לעשות שימוש בשירותיו של מהנדס מקצועי.

במקרה של גילוי ליקויי בבידוד הטרמי, פגם באיטום , ליקויי צנרת ודומיהן, על הקבלן לבצע את התיקונים הנדרשים בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף ולפצות את בעל הדירה על הנזקים, כך גם במקרים של דירות בשכירות –על בעל הנכס לטפל בליקויים

טיפול בעובש שבקיר

על מנת שהעובש לא יחזור יש לאתר את מקור הווצרות העובש ורק לאחר מכן לבצע תיקונים.

קיימים לא מעט אנשי מקצוע אשר עושים שימוש בחומרי איטום וחומרי גלם בלתי איכותיים אשר עשויים להחמיר מצבים של עובש. קיימים חומרים מיוחדים אשר מעבר לחוסר בנזקים יביאו למניעת עובש בקירות ותקרות .

בדיקת עובש ואיתור נזילות

 

חשוב מאוד לבדוק כמה פעמים ולעבוד עם חברה אמינה ומקצועית אשר לא תחסוך בהוצאות .

רבים מבעלי הדירות אינם יודעים, אבל קיימים למעלה מ 10 סוגים של עובש וביניהם גם עובש לבן אשר משתלב עם קירות הבית ואינו נראה עד שכבר מאוחר מידי.

שימו לב, העובש הוא תוצר לוואי מסוכן, אשר יוצר התרבות חיידקים ועלול לגרום למחלות, כשלים בריאות ולעיתים רחוקות אפילו למוות.

מהן הסכנות של עובש בקירות הבית?

רבים אינם מודעים לסכנה הטמונה בעובש על קירות הבית. חשוב לדעת שעובש על קירות הבית יכול לפגוע בבריאות. עובש בקירות הבית קיים בעיקר בבנייני מגורים ישנים ובאזורים שאין בהם מספיק אוויר. עובש בקירות יכול לגרום לנזק משמעותי למערכת הנשימה ולתסמינים של שיעול כבד, הופעת אלרגיות, נזלות, סינוסיטיס, דלקות שונות בגוף וכאבים בגרון.

עובש בקירות הבית מזיק בעיקר לאנשים הסובלים ממערכת חיסונית חלשה. העובש יכול לגרום להופעת מחלות ברונכיט, אסטמה, התעטשויות ועוד. במקרים מסוימים גם העור עלול להיפגע. חשוב לדעת שחשיפה ממושכת לפטרייה שחורה על הקיר ללא טיפול עלולה לגרום למוות.

עובש בקיר

כיצד נוצר עובש על קירות הבית?

העובש נוצר כתוצאה מלחות ורטיבות שהתפתחו עם הזמן, העובש מופיע על קירות הבית הפנימיים וכן על החיצוניים, בעיית עובש על קירות נוצרת בתנאי רטיבות ונוצרת כתוצאה מסדקים בקירות הבית, איטום לקוי של הגג, דליפות ונזילות בצנרת המים, העובש שנוצר על הקיר הוא למעשה פטרייה המתפשטת באמצעות נבגים ומופיעה בצבע שחור על גבי הקיר. ניתן להבחין בכתמים שחורים באזורי המקלחת, אריחי האמבטיה, בחלונות ועוד. עובש בקירות הבית מתפתח בעיקר במקומות שבהם יש לחות גבוהה או רטיבות.

עובשים וחיידקים מופיעים בעקבות לחות גבוהה של עובשים וחיידקים שמגיעים ממקורות שונים וגורמים להתפתחות העובש. העובש גורם לריח טחב שנגרם כתוצאה מריקבון, או מתהליכי קורוזיה שנוצרים בעקבות לחות גבוהה או מרטיבות.

כיצד ניתן להיפטר מעובש על הקירות?

רבים ודאי תוהים כיצד ניתן לטפל בעובש על קירות הבית, חשוב להבין שניקיון שטחי של האזור אינו יעל מספיק ויש צורך בהשמדת הפטרייה השחורה על הקיר. יש צורך בחיסול של הנבגים בצורה אבסולוטית כדי להעלים לחלוטין את העובש. ניתן להשתמש באקונומיקה בשלב ההתחלתי, אך היא אינה מעלימה את הבעיה בצורה יסודית. מומלץ להשתמש בחומרים מיוחדים המיועדים לחיסול עובש על הקירות.

במידה ויש סדקים וקילופים על הקיר, יש צורך בריסוס של החומר ולהמתין כחצי שעה עד שעה, לאחר מכן יש לעבור על האזור עם מטלית לחה. הטיפול מתאים לקירות בטון, אך במידה ומעוניינים להיפטר מעובש על קיר גבס ניתן להשתמש במטלית עם מעט מים. לאחר ניגוב האזור בקיר צריך לאוורר את חלל החדר ולאפשר לקיר להתייבש. לאחר מכן יש למרוח שכבה של חומר יסוד והשלב הסופי הוא צביעת הקיר.

עם הופעת העובש על הקיר יש לפעול באופן מיידי ולטפל בבעיה בהקדם. חשוב לדעת שטיפול מיידי בהופעת העובש יכול לתרום לעצירת התפשטות הנבגים שיוצרים את הפטרייה השחורה על הקיר.

הטיפול בעובש שמצטבר על הקיר מצריך ידע וניסיון של איש מקצוע או חברה מקצועית שתוכל לסייע להעלים את הבעיה בצורה יסודית. על מנת לבצע עבודה מקצועית ואפקטיבית להעלמת העובש מהקיר יש צורך בביצוע כמה פעולות כגון סילוק מים ולחות, איתור מיקום הדליפה או נזילת המים שגורמת לבעיית העובש, טיפול בעובש בקיר על ידי שימוש בחומרים מיוחדים שגורמים לחיסול הפטרייה וצביעת הקיר.

איך להימנע מהופעה חוזרת של העובש בקירות?

  • יש חשיבות רבה לתחזוקה שוטפת נכונה כדי לוודא שהפטרייה לא תשוב. יש צורך באוורור חדרי הבית לעיתים קרובות, חדר האמבטיה או כל חלל אחר בבית שהיה נגוע בעובש, כמו כן יש להקפיד שלא יגיעו מים לאזורים הללו בבית.
  • לאחר השמדת העובש בקירות הבית, מומלץ לאפשר כניסה של אוויר שנועד לייבש את הלחות שנוצרת בחלל החדר (בעיקר בחדר האמבטיה), מומלץ לתלות כביסה מחוץ לבית, מכיוון שתלייה בתוך הבית גורמת ליצירת לחות ורטיבות שעלולה לגרום לחזרת הפטרייה השחורה על הקיר.
  • יש לבצע איטום גגות וקירות חיצוניים לבית, איטום גגות נועד לצורך מניעה של חדירת מים לתוך הבית, מניעת דליפות ונזילות , מומלץ לפנות לחברה מקצועית המספקת שירותי איטום גגות מקצועי.
  • מומלץ להשתמש בחומרים מיוחדים המיועדים להשמדת העובש בקירות כדי למנוע את חזרתו. טיפול מונע בעובש הקיר יכול להיות אפקטיבי ויעיל לאורך זמן. כמו כן מומלץ להתייעץ עם החברה שביצעה את הטיפול בעובש הקיר באילו חומרים כדאי להשתמש כדי למנוע את חזרת העובש.
  • מומלץ לצבוע את קירות חדר האמבטיה או את קירות החדרים המועדים לחזרת העובש בקיר בצבעי אקריל, מדובר על צבע שעמיד בפני עובש.  
  • מומלץ לאתר מוקדם ככל שניתן דליפה של מים שעלולה לגרום לבעיות שונות, חשוב להקטין את כמות הלחות, לייבש היטב את חדר האמבטיה ואת הקירות הפנימיים אחרי כל שימוש.

טיפול מקצועי בבעיית עובש בקירות הבית

עובש ופטריות מהווים מטרד עבור דיירי הבית, העובש גורם לבעיות בריאותיות וסביבתיות. על מנת להיפטר מבעיית העובש בקירות הבית אחת ולתמיד מומלץ להזמין שירותי חברה מקצועית. איש מקצוע מנוסה יוכל לטפל בבעיית העובש בצורה אפקטיבית יותר באמצעות שימוש בחומרים מיוחדים לחיסול הפטרייה השחורה על הקיר, ישנם חומרים מיוחדים שמכילים רעלנים שפועלים נגד הפטרייה והנבגים.

במהלך השנים עלתה המודעות לבעיית העובש התחילו להשתמש בצבעים מיוחדים שנועדו למנוע את התפתחות העובש על הקירות. חשוב לדעת שהרעלנים הקיימים בחומרי הצבע אינם עמידים לאורך זמן והם הופכים להיות לא אפקטיביים אחרי תקופה מסוימת.

 עם הזמן פותחו חומרים מיוחדים שמונעים את התפתחות הפטרייה על הקיר על ידי מניעה של הצטברות מים ולחות על גבי הקיר.

חברת kefa האירופאית יצאה לשוק עם צבע מיוחד שנוגד פטריות ועובשים על הקיר. מדובר בצבע חדשני שמהווה מעין שכבת ציפוי לקיר שנועדה להגן עליו מפני רטיבות ולחות.  צבע מסוג kefa תורם לתהליך הייבוש ומניעת עיבוי הקירות. הצבע למעשה יוצר שכבת ציפוי לקיר שגורמת לקיר להישאר יבש, כמו כן הצבע אינו מכיל רעלנים ונחשב ידידותי לסביבה.

התמודדות עם בעיית העובש במבנה היא בעיה המצריכה טיפול מיידי בעקבות הנזקים הבריאותיים והסביבתיים שעלולים להיגרם מהזנחת הטיפול. אנשי מקצוע יוכלו להעלים לחלוטין את העובש באופן שבו הוא לא יחזור, כמו כן יש חשיבות לתחזוקה טובה יותר של הבית כדי למנוע חזרת העובש בקירות הבית.

 

חשוב לדעת שעובש עלול לגרום למחלות ולכן חשוב מאד לטפל בו בצורה יסודית וקפדנית, כמו כן הטיפול בעובש אינו רק בריאותי אלא גם אסתטי. קירות שהם מופיעה הפטרייה השחורה פוגמים באיכות החיים, בחזות הבית ויוצרים מראה שאינו נעים לעין. הטיפול בפטרייה השחורה תורמת לסביבת מחייה טובה יותר, ללא זיהומים וחיידקים וללא חשש למחלות בדרכי הנשימה, אלרגיות, פריחה בעור וכדומה.

 

כיום ניתן למצוא חברות מקצועיות לטיפול בבעיות עובש על הקיר, חברה מקצועית תוכל לאתר בקלות את מקור הבעיה, במידה ומדובר בדליפה או נזילה של מים, הצטברות של אדים ולחות על הקירות או כל בעיה אחרת שגורמת להופעה חוזרת ונשנית של העובש. כמו כן במידת הצורך החברה תמליץ על מגוון פתרונות שונים כגון איטום גגות וקירות כדי למנוע חדירה של מים לקירות הפנימיים של הבית. כמו כן  החברה תוכל להמליץ על מספר פעולות לצורך תחזוקה שוטפת של הקירות כדי למנוע את הופעת העובש בקירות.

 

צרו קשר לאיתור הבעיה והנחיות לטיפול
צרו קשר לטיפול בעובש בקירות

קרא עוד על עובש בקירות ובתקרה

דילוג לתוכן