אישור מהנדס מוסמך לבטיחות גשרי תאורה

הכל על תהליך גשרי תאורה

באירועים ובשמחות נעשה שימוש רב בגשרי תאורה. גשרים אלה נושאים משקל רב, אביזרי תאורה גדולים, לעיטים גם מתקני הגברה וציוד נוסף. רבים שואלים כיצד ניתן לקבל אישור מהנדס מוסמך לבטיחות גשרי תאורה.

התשובה אחת – הבטיחות ובדיקת התקינות ההתקנה של גשרי התאורה מוטלת על אנשי מקצוע מוסמכים, מהנדסים שרשאים לבדוק ולהעניק אישור לבטיחות מבעוד מועד.

אישור מהנדס לגשרי תאורה

אישור מהנדס גשרי תאורה

איך מרימים גשר תאורה?

את גשר התאורה יש להרים תוך שימוש במתקן הרמה חשמלי. מתקן הרמה מסוג זה הינו למעשה מתקן המחובר למנוע רב עוצמה. לעיתים, כזה שמצויד במנגנון הרמה מכאני (פלאשינג צוג).

במנגנון מסוג זה קבועים חלקים נעים ויש לדאוג לתקינות מושלמת. בשל חשיבותו של מתקן מסוג זה מבחינה תפעולית ובטיחותית, יש לוודא שהוא נבדק ומאושר על ידי בודק מתקני הרמה מוסמך בלבד.

תהליך אישור מהנדס מוסמך לבטיחות גשרי תאורה

תהליך אישור בטיחות גשר תאורה

תהליך אישור מהנדס מוסמך לבטיחות גשרי תאורה הנעשת ע"י המהנדס המוסמך, בבואו לבדוק ולאשר את בטיחותו של גשר התאורה? תהליך העבודה הינו כזה: ראשית, המהנדס מגיע לאתר בשעה שגשר התאורה נמצא בגובה שמאפשר ביצוע שינויים ותיקונים.

המהנדס בוחן היטב ומקרוב את האופן בו מותקנת התאורה ואמצעי ההגברה. בשלב הבא, במידה וצריך, מורה המהנדס לטכנאים להוסיף כבלים לאבטחה (לחיבורים, לפנסים) וכן נבדקים האם ישנם כשלים או סדקים בפינות הטראס ובכל הציוד המותקן. מדובר בבדיקה חשובה ביותר, שאיננה אפקטיבית מספיק כאשר התאורה מוצבת של רב.

בשעה שמרימים את גשר התאורה למיקומו הסופי, מהווה הגשר מתקן הרמה לכל דבר. משום כך, יש צורך בהתערבות של בודק מתקני הרמה. לאחר שגשר התאורה הגיע למיקומו הסופי, על המתקינים לקבע אותו כהלכה. איך זה נעשה? זה נעשה באמצעות רתמות חזקות, הנקשרות סביב פינות הטראס. כך, לא תתאפשר כל תזוזה לא רצויה.

קיבוע יעיל יתקבל באמצעות שימוש במוט פלדה חזק ביותר, שנכנס בינות השלבים של רגל הטראס ומחובר לשם דרך קבע. כך לא תתאפשר ירידת הטראס באופן לא רצוני ומבלי שיתבצע קודם לכן פירוק יזום ומבוקר.

 

חשוב לזכור

על תקינותו ובטיחותו של גשר תאורה מקובע יוכל לחתום מהנדס קונסטרוקציה מוסמך. נזכור, כי המתקן עצמו מקובע במיקומו הסופי שלמעלה באמצעות מעצורים מכאניים בלבד. זהו מתקן הרמה לכל דבר ומשום כך, יוכל לחתום עליו אך ורק מהנדס מכונות ובודק מוסמך של מתקני הרמה. זקוקים לבדיקת מהנדס ואישור לבטיחות גשרי תאורה? פנו לגלאור – ותהיו בטוחים.

 

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

דילוג לתוכן