רטיבות מתחת לריצוף

יש שלולית ממקור לא מוסבר על הרצפה? חוששים שמע יש רטיבות מתחת לריצוף? צרכים את עזרתו של בעל מקצוע מיומן ומוסמך?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חבתרנו מספקת שירותי בדק בית וביקורת ליקויי בנייה למבנים חדשים וישנים כאחד. מהנדסי חברת גלאור יאתרו עבורכם רטיבות מתחת לריצוף בעזרת ציוד מתקדם בכדי למנוע נזק מיותר לרצפה.

צרו קשר לשירות איתור רטיבות מתחת לריצוף
צרו קשר לשירות איתור רטיבות מתחת לריצוף

חזרה לקטגורית איתור נזילות

בדיקת רטיבות מתחת לריצוף במכשור מתקדם

איתור רטיבות מתחת לריצוףאנשי מקצוע בלתי מיומנים, עשויים לנסות ולאתר את הרטיבות מתחת לריצוף על ידי הרס הריצוף ופרוק , דבר שיצריך לעתים רכישת ריצוף חדש, ועבודת תיקון יקרה ביותר.

קיימות כיום שיטות טכנולוגיות מתקדמות וחדישות אשר באמצעות מכשור מקצועי וייחודי, מזהות באופן המדויק ביותר, האם קיימת רטיבות כלואה מתחת לריצוף.

כך למשל מכשיר הפרוטימטר, מצליח לאתר רטיבות נסתרת מתחת לריצוף, מצלמה תרמית שמזהה אזורים חמים או קרים ובהתאם לכך, האם קיימת במקום רטיבות ובאיזו רמה.

מהנדס בדק בית מקצועי ומנוסה, אמור לבצע את הבדיקה של ליקויי הבנייה עם מכשור מתקדם, ולהנפיק דוח מפורט של כל הליקויים שנמצאו, אופן התיקון ואומדן עלות התיקון.

ממה נובעת רטיבות מתחת לריצוף?

ישנן מספר סיבות עיקריות להתפתחות רטיבות מתחת לריצוף, הראשונה – עבודת איטום לקויה במסד המבנה או במרפסות סיבה שניה – לא הוכנס מספיק מילוי של רובה במרווחים שבין האריחים. סיבה שלישית שטפון שנוצר ממי גשמים, או מנזילה רצינית בבית עשויים לגרום לחדירת מים מתחת לפני הריצוף.

 

רטיבות מתחת לריצפה

 

קיים תקן ישראלי שעל פיו יש לבצע בדיקת הצפה במרפסות, ובדיקת אטימות הצנרת , אך גם בבתים חדשים, וגם בבתים ישנים לא תמיד מבוצעת בדיקה זו בעת התקנת או החלפת ריצוף. 

ולכן החשיבות הרבה בביצוע בדיקת בדק בית לפני רכישת דירה יד שניה או דירה חדשה. המהנדס יוכל לזהות את הסימנים השונים לקיומה של רטיבות כלואה מתחת לריצוף, על פי הידע המקצועי שלו ובשימוש במכשור טכנולוגי מתקדם.

בעת בדיקת דירה לפני רכישה, יתכן וקיימים ליקויי בנייה נסתרים כמו רטיבות מתחת לריצוף שלא תמיד ניתן לזהותם בבדיקה רגילה ופשוטה, ואתם עשויים לרכוש את הדירה ולגלות זאת מאוחר מידי. 

כדי למנוע מצב כזה, חשוב לבצע בדיקת בדק בית לפני רכישת דירה יד שניה או חדשה, וכך לדעת באופן מדויק יותר מהו השווי של הנכס. לעיתים קרובות רטיבות רבה מתחת לריצוף מחייבת פרוק של כל ריצוף הדירה, החלפת המצע הרטוב וריצוף מחדש-שעלותו עשרות אלפי שקלים!

רטיבות מתחת לריצוף במעמד רכישת דירה

בעת רכישת דירת חדשה, מבצעים בדיקות רבות בנוגע לנכס: המחיר, השווי, המיקום, הנוף, כיווני אוויר, ועוד.

אך לא תמיד מודעים לכך, שהדירה יכולה להיראות על פניו תקינה ומתוחזקת כראוי, אך בפועל, קיימים בה ליקויי בניה רבים שלא ניתנים לגילוי בעין בלתי מקצועית כדוגמת רטיבות מתחת לריצוף, שיכולה להצביע על בעיות חמורות ולגרום לנזקים רבים.

 

צרו קשר לשירות איתור רטיבות מתחת לריצוף
צרו קשר לשירות איתור רטיבות מתחת לריצוף

דילוג לתוכן