קירות מנופחים

החורף בישראל קצר אומנם, אולם כפי שראינו בשנים האחרונות הוא יכול להיות סוער ולא קל. החורף הוא גם התקופה המפחידה עבור בעלי המקצוע בענף האיטום – לאחר חודשי הקיץ בהם ביצעו עבודות איטום, עומדת עבודתם למבחן המציאות. כשמדובר באנשי מקצוע איכותיים, סביר להניח שהם מעבירים את החורף ברגיעה, אולם עבור אלה הפחות קפדנים – צלצול הטלפון הראשון של הלקוח המתלונן הוא רק עניין של זמן. קירות שהתנפחו, מי גשם שחודרים, או הצפה במרתף, הם תוצאה בדרך כלל של עבודת איטום לא נכונה. קירות נפוחים הם אחת התוצאות הנפוצות יותר והנצפות ביותר בכל סוגי המבנים בישראל. מדוע בכלל הקיר וכיצד נמנעים מכך?

צרו קשר לשירותי מהנדסי גלאור
צרו קשר לשירות איתור רטיבות בקיר

 

מים סמיכים מאוויר…

חישבו על קירות הבית שלכם כעל בקבוק ריק ומלא אוויר. כשאתם ממלאים את הבקבוק במים נראה לכם שלא קורה שום קירות מנופחיםדבר אולם בפועל, המים שנכנסים צפופים יותר מהאוויר הנמצא בבקבוק, והם דוחפים את האוויר החוצה, כך זה נמשך עד למילוי מלא. אתם בוודאי שואלים למה זה מסביר את הנפיחות בקיר? הקיר בנוי מחומרים מלאים אוויר הנמצאים בשכבות זו מעל זו. ראשית יש בלוק, טיח שחור, טיח לבן, ומעליו צבע בשתי שכבות. כשכל זה מלא בנקבוביות אוויר. כאשר הקיר אינו אטום כראוי, מי הגשם או מים מכל מקור אחר, מחלחלים אל הקיר וממלאים את נקבוביות האוויר שבקיר. ראשית הם ימלאו את הנקבוביות בבלוק, מה שיגרום לדחיסת האוויר שבבלוק כלפי חוץ אל הטיח, לאחר שגם הטיח יספוג מספיק, ימשיך האוויר את תנועתו החוצה עד שיגיע אל שכבת הצבע האחרונה. בשלב הזה תתגלה הבעיה, שכן השלבים המוקדמים נסתרים מן העין, ורק כשהאוויר ביצע את דרכו המלאה החוצה, הוא יגרום להיווצרות בועות מתחת לצבע שבתורן תתפוצצנה ותגרומנה לקילופי הצבע המוכרים לכם.

 

כיצד פותרים את הבעיה?

הפתרון לבעיה לצערנו איננו פשוט כמו ההסבר עליה. ישנם כמה גורמים המעורבים בהחלטה על הפתרון הנכון, ורק בדיקה מקצועית, תוכל לזהות את המקור האמיתי לבעיה ולהציע את הפתרון המתאים. כך למשל קירות יכולים להירטב כתוצאה מפיצוץ בצנרת המים בדירה, או אפילו בדירת השכנים. איטום גג לא תקין או איטום חלונות לא תקין יכולים להיות גם הם סיבה. תהיה הסיבה אשר תהיה, הפתרון יצריך עבודת תיקון מקצועית ואיכותית. הזנחת הבעיה לא תעלים אותה ועלולה לגרום לכם להוצאות כספיות מיותרות שעלולות להיות במקרים מסויימים גבוהות מאד.

 

לחזרה לקטגורית רטיבות בקיר

 

דילוג לתוכן