רטיבות בקיר

זיהיתם רטיבות בקיר פנימי או חיצוני? חוששים שמע יש נזילה שעלולה להחמיר ולגרום נזקים? צרכים את עזרתו של מהנדס מומחה לאיתור מקור הרטיבות בקיר?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מספקת שירותי בדק בית ואיתור ליקויי בניה ברמה הגבוהה  ביותר, מהנדסי חברת גלאור יאתרו עבורכם את מקור הרטיבות בקירות הפנימיים או החיצוניים של המבנה תוך שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר למניעת נזקים מיותרים.

צרו קשר לשירות איתור רטיבות בקיר
צרו קשר לשירות איתור רטיבות בקיר

חזרה לקטגורית איתור נזילות

אחד מליקויי הבנייה הנפוצים ביותר, הינו רטיבות בקיר, שיכולה להופיע בכל מיני חלקים בבית, ולא רק בחדרים הלחים כדוגמת אמבטיה או מקלחת.

לעתים הרטיבות הינה מתחת לפני השטח ולא ניתנת לזיהוי בעין בלתי מקצועית, ועם זאת עשויה להיות סימן לצנרת בעייתית או איטום בלתי תקין.

רק באמצעות בדיקת בדק בית, על ידי מצלמה תרמית ניתן לזהות רטיבות בקיר ועוד ליקויים רבים נוספים המשפיעים על מצב וערך הנכס.

זהירות – רכישת דירה עם רטיבות בקירות !

שירות איתור רטיבות בקירברכישת דירה יד שניה, משקיעים הרבה זמן, כסף ומאמץ במטרה למצוא את הנכס הטוב ביותר, מבחינת מיקום, עלות, גודל, קומה, אזור ועוד שיקולים רבים נוספים.

כאשר, לעתים מגיעים לבחון נכס שעל פניו, נראה מושקע ומתוחזק אך בפועל יתכן וקיימים בו ליקויי בנייה רבים הנסתרים מהעין, וזאת במיוחד כאשר מוכר הדירה בחר קודם הצעת הנכס למכירה לשפצו, ולהסתיר ליקויים שונים כדוגמת רטיבות בקיר באמצעות צבע חדש.
ניתן לזהות רטיבות בקירות הדירה, בהופעתם של כתמי עובש, קירות נפוחים, נזילות ממקורות שונים, אך למרות זאת, בעל דירה יד שניה, שמעוניין למכור את הנכס, יוכל בדרכים יצירתיות ביותר, להעלים את כל הליקויים הללו מעיני הרוכשים הפוטנציאליים לעיתים מסתירים את הקיר הרטוב ע"י ארון.

חשוב לזכור כי רטיבות בקיר, זהו ליקוי חמור ובעייתי ביותר, שעל מנת לתקנו, לעתים נדרשת לעיתים עבודת שיפוץ ארוכה ויקרה מאוד, במיוחד בדירות גג ודירות בקומת קרקע.

זיהוי רטיבות בקירות באמצעות טכנולוגיה חדשנית

במסגרת בדיקת בדק הבית, תפקידו של המהנדס, הוא לעבור באופן יסודי על כל הנכס ולזהות את הליקויים השונים, כאשר מהנדס מקצועי ומנוסה ככל שיהיה לא יצליח לזהות רטיבות שטושטשה בצבע חדש, או כלואה מתחת לקירות.

השימוש באמצעים טכנולוגים חדישים ומתקדמים נותן מענה לזיהוי רטיבות על כל רמותיה, ולכן חשוב לבחור מהנדס בדק בית שעושה שימוש במכשור מקצועי זה לזיהוי הליקויים השונים.

המכשור הטכנולוגי שניתן לזהות באמצעותו רטיבות נסתרת הינו אחד מאלה: מצלמה תרמית – שמזהה רטיבות על ידי סימון בצבע כחול באזורים קרים, לעומת אדום או צהוב באזורים חמים.

אקדח תרמו לייזר – שמזהה אזורים קרים או חמים והפרשי טמפרטורות ברמת דיוק גבוהה.

פרוטימטר – מכשיר לאיתור רטיבות כלואה בקירות.

עובש בקירות ובתקרה

רכישת דירה יד שניה, צריכה להיעשות בצורה חכמה ונכונה, באמצעות בדיקת בדק בית, תוכלו לדעת אילו ליקויים קיימים בדירה והאם השווי של הדירה הוא אכן אמיתי ותואם את מצבה.

רטיבות בקיר, זהו ליקוי בנייה בעייתי ביותר, שלעתים ניתן לפתור בתיקון פשוט, אך לעיתים מדובר בבעיה רצינית שתגרור אחריה הוצאות כספיות רבות וגבוהות.

אל תוותרו על בדיקת בדק בית, אם הכסף והשקט האישי חשובים לכם.

רטיבות בקיר – למה כל כך חשוב לטפל בה

רטיבות בקיר היא תופעה נפוצה למדי, אך אין להתייחס אליה בקלות ראש. הרטיבות פוגמת באיכות החיים שלכם, בבריאותכם ובערך הנכס, והיא בהחלט עלולה להחמיר ללא טיפול. על מנת לאתר במדויק את מקורה ולהבין מה יש לעשות, פנו אל חברתנו.

מדוע יש רטיבות בבית?

יש סיבות רבות שבגללן קיימת רטיבות בקיר פנימי או חיצוני בבית ובדירה, וכן באזורים נוספים כמו התקרה או החלונות. כך לדוגמא, אחת הסיבות הנפוצות לבעיה זו היא דליפה של מים מתוך צנרת המיועדת לביוב, לניקוז או להזרמה של מים אל הכיורים, המדיחים וכדומה. מדובר בדליפות היוצאות לרוב ממקומות שקה מאוד עד בלתי אפשרי להבחין בהם בעין בלתי מזוינת, למשל מתחת לרצפה או בתוך הקיר עצמו. עד לפני מספר שנים, איתור בעיות רטיבות כאלו היה כרוך בשבירה של קירות ורצפות בהיקף נרחב יחסית, מפני שלא ניתן היה לדעת היכן בדיוק מתחילה הנזילה. יחד עם זאת, בימינו ניתן לעשות שימוש בכלים מתקדמים על מנת לזהות את המקור, ובכך נחסכות עבודות מורכבות ויקרות, וכמובן גם נזקים ותיקונים בעלויות גבוהות.

סיבה נוספת לבעיית רטיבות בקירות היא חדירה של מי גשמים, לרוב מבעד לגג אך לעיתים גם דרך הרצפה או דרך הקירות עקב בעיות איטום. כמו כן, לעיתים הרטיבות בדירות קרקע מגיעה כתוצאה מעלייה של מי תהום, והיא הולכת ומתפשטת גם אל הקירות. כמובן, אחד המקורות העיקריים לבעיות רטיבות בבית בכלל ובקירות בפרט, הוא חדר האמבטיה והמקלחת, שכן הרטיבות שלו עלולה לחלחל בדרך איטום לא טוב אל חדרים אחרים בבית.  

מעבר לכך, יכולות להיות סיבות רבות נוספות מאחורי רטיבות בקיר פנימי או חיצוני, חלקן עקיפות וחלקן ישירות. כך למשל, הרטיבות יכולה לנבוע מהתפוצצות של צינור, מבעיית ניקוז, מעבודות טיוח לא מקצועיות, ממפתחים של חלונות שאינם אטומים כראוי, מחיפויי קירות לא טובים, מליקויי איטום במרפסת, ועוד.

מה הבעיה עם רטיבות?

יש אנשים המתייחסים אל רטיבות בקיר כבעיה לא כל כך נוראית, שאפשר לחיות איתה, אבל מדובר בטעות חמורה. למעשה, רטיבות בקירות היא בעיה קשה העלולה בהחלט להחמיר עם הזמן, וכבר מהתחלה היא עלולה לפגום באיכות החיים של הדיירים, בבריאות שלהם, במראה הטוב של הדירה או הבית, ואף במרכיבים בסיסיים של המבנה עצמו.

כך למשל, כאשר אנו מאפשרים לרטיבות להתקיים אנו מזמינים אל הדירה עובש וטחב המתפזרים באוויר עם פעולת המאוורר, המזגן וגם בלעדיהם – עם כל תנועה של אוויר בבית. מדובר בחומרים ביולוגיים שבהחלט לא מומלץ לנשום אותם, ובמיוחד הדבר איננו מומלץ לילדים, לאנשים בגילאים מתקדמים, לנשים בהריון, ולמי שסובלים ממחלות בדרכי הנשימה. כמובן, כאשר מופיעים כתמים רטובים, ירוקים, שחורים או חומים על קירות הבית אין זה מראה נעים במיוחד, והוא מעיד על הזנחה, בלאי והתיישנות. ברור שאינכם מעוניינים לראות את הכתמים הללו הולכים ומתפשטים ואם תנסו לצבוע מעליהם תראו שאחרי זמן מה הם שבים ומופיעים ביתר שאת. לכך מצטרפים הריחות הלא נעימים שלעיתים מתלווים לעובש ולטחב, ומעבר לכך – אם הרטיבות והנזילה אינן מטופלות בהקדם – הדבר עלול להגיע עד כדי פגיעה ממשית בקירות הבית.

לכן, כפי שאינכם מזניחים את הבריאות שלכם ומקדימים תרופה למכה, כך גם יש לנהוג עם רטיבות בקיר. זכרו שאם לא פועלים לזיהוי הנזילה במהירות ואם לא מספקים לה טיפול מהיר, נכון ומקצועי, יש סיכויים טובים שהיא תחמיר ותתפשט. המשמעות אינה רק פגיעה בכל המישורים שהזכרנו לעיל, אלא גם בעלויות שתידרשו להתמודד עימן בהמשך לצורך תיקון של נזקים שהפכו ליותר קשים וחמורים. יש להדגיש כי דברים אלו נכונים לא רק עבור רטיבות בקיר פנימי אלא גם בחיצוני, בה היעדר טיפול עלול לגרום להתקלפות של הטיח, לבועות והתפשטות הכתמים, ולעיתים גם לנזק חמור בחלקים שונים של הבית או של בית הדירות המשותף. 

שאלת העלויות באיתור מקור הרטיבות

איתור רטיבות בקיר יכול פעמים רבות להתבצע בעין רגילה, אולם את המקור האמיתי של הנזילה ואת חומרתה הרבה יותר קשה לזהות. הדבר מצריך ניסיון וידע מקצועי וכן במידת הצורך שימוש במכשירים כמו פרוטימטר ואקדח תרמו לייזר. מדובר בשירות מקצועי הכרוך בעלויות, אך כפי שאמרנו הוא בהחלט מצדיק את ההשקעה ומי שינסה לחסוך ולהתעלם מהבעיה עלול למצוא את עצמו בעתיד מתמודד עם עלויות הרבה יותר גבוהות.

יתרה מכך, כאשר מזהים את המקור האמיתי לבעיה ניתן גם למצוא פתרונות אחרים לסוגיית העלויות. כך למשל, ייתכן שבבדיקת רטיבות בקיר חיצוני המצוי בבניין מגורים משותף יימצא שמקורה באזור משותף ולא פרטי של בעל הדירה. על כן, עלויות התיקון מצויות על פי חוק באחריות ועד הבית, ואתם יכולים לחסוך ממון נכבד. בנוסף, לעיתים קרובות בעיית רטיבות בקיר, בתקרה ובחלקים אחרים של הבית מביאה לסכסוכים בין שכנים, כאשר השכן מקומה העליונה או בעל הקיר המשותף, טוען שמקור הנזילה לא אצלו. אז במקום להיכנס לסכסוכים ולפגום ביחסי השכנות הטובים, עדיף להזמין את חברתנו לצורך איתור וזיהוי מקור הבעיה, עם המלצה על התיקון הדרוש ועלויות. כך לשני הצדדים תהיה תמונה מקצועית וברורה, ובמידה שהבעיה נמצאת אצל השכן תוכלו לחסוך את עלויות התיקון.

לא פחות חשוב מכך, הוא איתור של רטיבות בקירות לפני שנכנסים לדירה חדשה, בוודאי אם היא מיד שנייה. לאחר שהשקעתם את מיטב כספכם אתם בוודאי רוצים להיכנס לבית או לדירה שאינם סובלים מבעיית רטיבות, על כל המשתמע מכך. אתם מעוניינים לקבל תמורה הולמת לכספכם, ולא כדאי להכניס לרשימת הבדיקות המקדימות גם את סוגיית הרטיבות. יתרה מכך, גם אם מדובר בדירה הנקנית לצרכי השקעה תרצו לדעת שאתם קונים ומשכירים נכס במצב תקין, ושלא תצטרכו חלילה להידרש לתיקונים יקרים או להפחית בשכר הדירה מכיוון שהמבנה כבר סבל נזקים.

 

לחצו כאן למידע אודות קירות מנופחים

 

צרו קשר לשירות איתור רטיבות בקיר
צרו קשר לשירות איתור רטיבות בקיר

דילוג לתוכן