בנייה מסוכנת

חוששים כי הנכס נבנה בבניה מסוכנת? רוצים אומדן אמיתי של מצב הליקויים הקיימים? זקוקים לעזרתו של מהנדס מוסמך המתמחה בתחום הבנייה?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מתמחה מזה 18 שנים בביצוע בדק בית וביקורת ליקויי בנייה ברמה הגבוהה ביותר. מהנדסי חברת גלאור יאבחנו עבורכם בנייה מסוכנת תוך שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר לביצוע בדיקה מקיפה ויסודית.

צרו קשר למידע אודות בנייה מסוכנת
צרו קשר למידע אודות בנייה מסוכנת

חזרה לקטגורית מהנדס קונסרוקציה

בפועל, חלק מהקבלנים לא מקפידים על ביצוע עבודת בנייה כפי הנדרש, ויוצרים מצב של בנייה מסוכנת שהופכת את הקבלנים לחסרי אחריות במתן האפשרות לגור בדירות שאינן בטוחות עבור הדיירים.

מהי בנייה מסוכנת?

איתור ליקויים של בנייה מסוכנתניתן לומר כי בנייה שמסכנת את הדיירים בה, יכולה להיות בכל מיני מישורים: אי יציבות של המבנה, השארת נקודת חשמל חשופות, מעקה מרפסת בלתי יציב, חוטי חשמל חשופים, נזילות פנים רצפתיות, ארון כיבוי אש לא תקין ועוד כדוגמת אלה. מדובר בליקויים חמורים ביותר, שלעיתים אינם מאפשרים את המשך המגורים בדירה.

את מרבית הליקויים הללו ניתן היה למנוע לו היה פיקוח מתאים בעת תהליך הבדיקה, המלווה בחוות דעת של מהנדס בניין מומחה בתחום. יש לציין שעל מנת הבדיקה תיהיה בצורה הכי בטיחותית וטובה עליכם לבחור בפקידה את מהנדס בדק הבית.

בעת רכישת דירה חדשה, הקבלן מתחייב על מפרט מסוים, ובו מצוינים החומרים השונים שישמשו את הליך הבנייה, אך ישנם קבלנים המנסים לחסוך בעלויות ובוחרים בחומרי גלם זולים וכאלה שאף אינם עומדים בתקנים המחייבים ובכך יוצרים תשתית בעייתית מאוד של מבנה רעוע ובלתי יציב.

חשוב אם כן, לעקוב מקרוב אחר תהליך הבנייה ולוודא כי קיימת התאמה בין מה שהובטח בהסכם לבין החומרים שבהם עושים שימוש בפועל.

כיצד ניתן למנוע רכישת דירה במבנה מסוכן?

המוניטין של הקבלן, זהו בהחלט קריטריון חשוב לרמת ביצוע עבודת הבנייה, אך מתברר כי יש כאלה שמנסים "להעלים עיין" ולחסוך בעלויות של הבנייןואף מצאנו כי גם קבלנים ותיקים לא תמיד מבצעים בחירה נכונה של אנשי מקצוע.

בנוסף לכך, נמצא לאחרונה מקרה בו בבניין חדש לגמרי קרסה לפתע מרפסת, ובנס של ממש לא היו נפגעים בנפש. דבר זה רק ממחיש את הקושי בתהליך של רכישת דירה תקינה וללא ליקויי בנייה מסכנים.

 

big-banner-page1

 

בכדי למנוע סכנה שכזאת בעתי, הדבר הנכון ביותר, הוא לחתום בהסכם הרכישה על תנאי שיחייב את הקבלן לבצע בדיקת בדק בית מטעמכם, שתוצאותיה יהיו מקובלות עליו והוא יחויב לפעול לפיה.

דבר זה עשוי לחסוך עוגמת נפש רבה ולמנוע את הסכנה הקיימת במעבר למבנה שלא עבר בדיקה מקצועית שכזאת. אמנם סביר להניח כי לא כל קבלן ימהר להסכים על תנאי כזה, אך עדיף להתעקש על כך מאשר לסכן את חייכם וחיי האנשים החשובים לכם.

נראה אם כן, כי בנייה מסוכנת, ניתן, אפשר ואף חובה למנוע, אם בוחרים בקבלן אמין, מקצועי, בעל יושר וניסיון רב בתחום זה, אשר מתחייב לעשות בדיקת בדק בית לפני הכניסה לדירות ואשר מקפיד לבנות עם חומרים איכותיים ובהתאם לכל התקנים הדרושים, כפי שהובטח וסוכם במסגרת החוזה לא ניפגש בשום סכנות בניה וביתינו יהיה בנוי בצורה בטיחותית ואיכותית.

 

צרו קשר למידע אודות בנייה מסוכנת
צרו קשר למידע אודות בנייה מסוכנת

חזרה לקטגורית מהנדס קונסרוקציה

דילוג לתוכן