בדיקת איטום כחלק מבדיקת בדק הבית – זה סדוק!

 

"חורפים מנוזלים", על אף תקופת החורף הקצרצרה במדינתנו החמימה מורגשים והורגשו בקרב רבים מאיתנו לפחות בתקופת חיים אחת. מהי הסיבה לאותם חורפים עתירי נזילות וכיצד ניתן וחשוב למנוע מצבים, של תלאי על גב תלאי עוד לפני שהם מתרחשים?

מצבים של ליקויי בניה במדינתנו, הינם שכיחים מאוד לצערנו הרב, על כן אין מנוס מלקיחת האחריות הפרטית גם עלינו הצרכנים והלקוחות הפרטיים לוידוא הליקויים הללו לפני בוא החורף.

מאחר שכולנו חכמים, כולנו צדיקים וכולנו יודעים את תורת הקבלנים (וחלקנו הפכנו להיות קבלנים בעצמנו ולעיתם בעל כורחנו.

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

 

למה לבדוק איטום

 

 

מבחן התוצאה או מבחן בדק הבית – השקעה מול תועלות

 

השקעה בבדיקות בדק הבית, הן מצד המכר והן מצד הקונה יובילו לרווח כפול, הן מבחינת הידיעה האמיתי של ערך הנכס והן מניעת השפעות הליקויים אם כאלה קיימים.

שירות ביצוע בדק בית מצד גורם שלישי חשוב במיוחד גם ברכישת דירה מקבלן וגם ברכישת דירה מיד שניה, כתוצאה מהערך האובייקטיבי והמקצועי שאיש שירות מקצוע ייתן לכם.

גם למוכר וגם לקבלן יהיו אינטרסים ברורים להציג לכם את הדירה כמושלמת ונטולת ליקויים, שעשויה להתברר ככזאת הלכה למעשה, אך לצערנו בדרך כלל, לא כך הדבר ורשימת הליקויים אותה מוצאים אנשינו מקבלת נפח גדול יחסית במקרים לא מעטים הן בעסקאות המבוצעות עם גורמים קבלניים והן בעסקאות העוברות בין ידיים פרטיות.

גם לכם המוכרים, חשוב להציב את עצמכם בנקודה של ידע, נקודה שר והנקודות החשובות שיש לטפל בהן, למען ביטחונכם ולביטחונם של הדיירים החדשים, שעתידים להיכנס אל הדירה/הנכס.

 

כיצד והאם נוכל נאתר את הסדקים והליקויים בכוחות עצמנו?

 

לפני קריאה לאיש מקצוע חשוב מאוד להגדיל ראש ולבדוק את קיום הליקויים באופן עצמאי, סדקים נראים לין ניתן לראות בחדרי השינה בדמות של כתמים שחורים דהויים, סדקים באזורי משקופי ועדני החלונות ובפינות התקרה, סדקים כאלה כבר בכוחם להצביע על ליקויי בנייה וליקויי בטיחות בנכס/בדירה.

כמובן שסדקים אלה עשויים להיות מעין "פרומו" לליקוים נוספים באיכות האיטום, אשר נמצאים מתחת לפני השטח, הן בדירה עצמה והן במעטפת הבניין.

 

מהי הסיבה לכך שדווקא הבתים החדשים יהיו אלה המועדים לליקויים?

 

בתים חדשים, בשונה מבתי ישנים או וותיקים שעוברים שיפוץ מתקופה לתקופה על ידי בעליהם החוקיים מועדים עוד יותר לליקויים מאחר שלצערנו קבלנים/יזמים לא מעטים יבקשו לרכוש חומרים זולים יותר ובעלי איכות ברמה ירודה מזו המובטחת ללקוח הסופי, האיכות הירודה, מתגלה במקרים הפחות גרועים לאחר מספר שעות ובמקרים אחרים אחרי מספר חודשים או שנה – הפתעות שמהנדסים מתחום בדק הבית, יוכלו למנוע באופן גורף.

זאת ועוד, להביא את הקבלן לבצע עבודת איטום כהלכה, וכמובן, לפצות את הלקוח בדבר עיכוב הכניסה אל הנכס.

דילוג לתוכן