הנדסת בניין

מהנדס בניין מקצועי חייב להיות בקיא בכל התקנים החוקתיים בתחום הנדסת בניין וזאת על מנת לוודא כי עבודת הבנייה תיעשה באופן בטיחותי ועל פי כל הדרישות המחייבות

מדובר בתחום דינמי, המצריך עדכון שוטף בכל טכניקות הבנייה החדשות, בסוגי חומרי גלם השונים וכדומה.

בנוסף, כאשר מהנדס בניין מבצע בדיקת בדק בית, רצוי כי יעשה שימוש במכשור מתקדם וחדשני בתחום זה, כדי להגיע לרמת בדיקה יסודית ומקיפה יותר.

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

 

הנדסת בניין

 

מהי ביקורת מבנים?

 

כאשר רוכשים דירה, על פניו היא עשויה להיראות מתוחזקת היטב, שכן רבים ממוכרי הדירות, עורכים מעין שיפוץ מהיר של הדירה, לפני שהם מציגים אותה לקונים פוטנציאליים.

השיפוץ הזה עשוי להסתיר ליקויים רבים וחמורים כדוגמת רטיבות, סדקים בקירות, צנרת לקויה וכדומה.

ליקויי בנייה אלה עלולים להפוך בשלב כלשהו את המגורים בדירה לבלתי אפשריים ולהצריך תיקונים יקרים והוצאות כספיות גבוהות ואף אי נוחות רבה עד שאלה יסתיימו.

ביקורת מבנים נועדה להפוך את הליך רכישת הדירה לחכם וכדאי יותר, בכך שמבצעים את בדיקת בדק הבית קודם סיום הליך הרכישה.

באופן זה, מקבלים את האומדן האמתי והריאלי של שווי הנכס.

שכן, פעמים רבות לאחר הבדיקה מגלים כי מדובר בליקויים שעלות תיקונם גבוהה והימצאותם מצריכה את הורדת המחיר של הנכס באופן משמעותי או אף ויתור על העסקה כולה משום שאינה כדאית יותר.

 

אלו ליקויים ניתן לגלות בביקורת מבנים?

 

הבדיקה אמורה לאתר את כל הליקויים השונים בנכס, הגלויים כדוגמת סדקים, רצפות שבורות ונסתרים כמו רטיבות, צנרת פגומה, עובש וכדומה.

על מנת שכל הליקויים יצוינו בדוח בדק הבית, חשוב לבחור במהנדס מומחה בתחום זה, ובעל ניסיון רב העושה שימוש במכשור מתקדם וחדשני, המסייע לו לגלות את הליקויים שקשה לאתרם בלעדי המכשור, באותה רמת דיוק.

אנשים רבים נוטים לחשוב, כי הם יכולים לוותר על הבדיקה, משום שהמוכר נראה אמין והדירה שמורה, אך התביעות המשפטיות הרבות בנושא ליקויי בנייה מצביעות כי המציאות שונה לגמרי.

לא תמיד ישנה התאמה בין מה שמוצג לבין מצב הנכס בפועל ולכן כל מי שרוצה להיכנס לנכס תקין ולא לשלם על תיקונים מיותרים רצוי כי יבצע את בדיקת ביקורת המבנים בזמן ועל ידי מהנדס מקצועי.

נראה אם כן, כי כאשר בוחרים מהנדס בעל ידע וניסיון בתחום הנדסת בניין היודע כיצד לזהות ליקויי בנייה בנכס, אפשר למנוע מצבים קשים והוצאות כספיות רבות.

שכן העלות של בדיקה נמוכה ביותר למול התועלת הרבה בביצועה.

דילוג לתוכן