רטיבות בדירתכם – ועד הבית ישלם

 

בימי החורף הגשומים והקרים ניזוקות דירות רבות, בשל חדירת מי גשמים לדירה ובשל דליפות מים מצנרת ההסקה המשותפת מרזבים וגינה משותפת.

דיירים רבים בבניינים המשותפים אינם מודעים לעובדה, כי על-פי חוק בתים משותפים, סעיף 58, במקרה של חדירת רטיבות לדירה מהרכוש המשותף, כלומר, מגג הבניין, מקיר חיצוני (כולל יסודות), מגינות , מצינור משותף (כולל צנרת הסקה, ביוב ומים)

עלות התיקון לא תחול על בעל הדירה שניזוקה לבדו, אלא על כל דיירי הבניין המשותף!

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

 

 

בעיות רטיבות בדירה

 

 

דוגמאות

 

במקרה של חדירת מי גשמים לדירה בקומה העליונה של הבניין, כתוצאה מפגם באיטום הגג, יהיה על ועד הבית להשתתף, הן בעלות איטום הגג והן בעלות תיקוני הטיח והצבע הנדרשים בתוך הדירה! וכך גם לגבי נזקי רטיבות, כתוצאה מדליפת מים מצנרת ההסקה המשותפת ו/או מקיר חיצוני של בניין. סעיף זה כולל בתוכו גם נושא של חדירת רטיבות מקיר חיצוני בדירות גן ובדירות בקומת הקרקע.

במקרה של חדירת מים לתקרת הדירה ממרפסת השכנים, על השכן מהקומה העליונה – מוטלת האחריות לתיקונים. אם קיימת דליפת מים מצנרת פרטית, על בעל הדירה לתקן את הדליפה בכוחות עצמו.

בנזקי רטיבות, הנובעים כתוצאה מדליפת מים מצנרת, ניתן להבחין, כשהצבע והטיח בתחתית הקירות מתחיל להתקלף מעל הפנלים וזאת, כתוצאה מספיגת הרטיבות הכלואה, במצע שמתחת לריצוף.

כאשר רטיבות חודרת מהתקרה ומהקירות, ניתן לראות קילופי טיח וצבע ולעיתים, פטריות ועובש בתקרה ו/או בקיר חיצוני.

במקרה של חדירת מים לדירתכם מגג הבניין, מקיר חיצוני ו/או מצינור ראשי, רצוי להזמין מומחה, בעל מכשור מתאים, בכדי לתעד את נזקי הרטיבות ומקור חדירת הרטיבות לנכס.

מומלץ להכין חוות דעת הנדסית מודפסת, הקבילה בבית-משפט, אשר הכוללת בתוכה תמונות, המצביעות על הנזקים, פירוט הנזק ההנדסי ואומדן לתיקון נזקי הרטיבות בדירתכם. זאת, על מנת לוודא, כי ועד הבית אכן ישתתף בעלות התיקונים.

בנוסף לכך, המהנדס המומחה מוסמך לבדוק דירות חדשות מקבלן; ודירות משופצות ולהכין חוות דעת הנדסית, בנושא ליקויי בנייה ועלות התיקונים הנדרשים.

דילוג לתוכן