בדיקת איטום מבנים

נזקי בנייה רבים, הם תוצאה של עבודת איטום לקויה. חברת גלאור מהנדסים תבצע עבורכם בדיקת איטום מקיפה!

ברגע שהאיטום נעשה בצורה בלתי תקינה, מתחילים להיווצר ליקויים כדוגמת: רטיבות, עובש, נזילות, סדקים ועוד, במקומות שונים בדירה ולכן תפקיד מהנדס בדק בית לבצע בדיקת איטום מקיפה של כל המקומות שבהם ישנו שילוב בין לחות ורטיבות.

הבדיקה צריכה להיעשות באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם, אשר מזהה את כל ליקויי הרטיבות השונים בצורה מדויקת ביותר.

צרו עמנו קשר עוד היום
צרו עמנו קשר עוד היום לליווי ללא עלות בפרוייקט תמ"א 38

כיצד יש לבצע בדיקת איטום בדירה או בבנין?

בדיקת האיטום נעשית על פי חלוקה לאזורים: בדיקת איטום לקירות חיצוניים, בדיקת איטום לחלונות ודלתות, בדיקת איטום לרצפה ובדיקת איטום לגג או לתקרה.

המטרה בבדיקה זו, היא לאתר את המקורות לחדירת מים או מי-גשמים לדירה, על מנת למנוע נזילות, הצטברות מים, רטיבות ועובש.

בדיקת האיטום רלוונטית בדירות יד שניה ובדירות חדשות.

מהנדס מקצועי בתחום בדק הבית, מבצע בדיקה יסודית של כל המקומות שבהם קיימת אופציה לאיטום לקוי, כאשר, על מנת לאתר רטיבות כלואה או נסתרת, חשוב לבצע את הבדיקה בשימוש עם מכשור טכנולוגי מתקדם וחדשני כדוגמת מצלמה תרמית – מכשירים המאפשרים זיהוי רטיבות ברמה הכי מדויקת שיש.

צפו בסרטון המסביר על חשיבות האיטום במבנה

מהן הסיבות לאיטום הלקוי בדירה?

הסיבות לבעיות באיטום בדירות יד שניה, הן בעיקר בשל תחזוקה נמוכה של הנכס או בלאי מתמשך ולא מטופל ולעומת זאת בדירות חדשות האיטום הלקוי נובע מעבודת איטום לא מקצועית או שימוש בחומרי איטום ברמת איכות נמוכה ביותר.

איטום מרתף

בתהליך הבניה, ניתן להזמין שירות של בדיקת איטום על ידי מהנדס מומחה, כדי למנוע את הנזקים העתידיים ולחסוך הרבה זמן ועוגמת נפש.

איטום מרתף 2

לפני רכישת דירת יד שניה או דירה חדשה, חשוב לבצע בדיקת בדק בית על ידי מהנדס מקצועי, שכן לא תוכלו בעצמכם לזהות את כל ליקויי הבנייה השונים ואת המקומות שבהם קיים איטום בעייתי שיוביל לעוד בעיות נוספות בצורת רטיבות, עובש וכדומה.

לאחר הבדיקה תקבלו דוח מפורט של כל הליקויים השונים הקיימים בנכס, אפשרות התיקון ואומדן עלות כל תיקון.

בדיקת איטום נעשית כחלק בלתי נפרד מבדיקת בדק בית מקצועית, אך במקרים מסוימים ונקודתיים, אפשר לבקש לבצע בדיקה מיוחדת רק לגבי האיטום, כאשר חשוב שלא לרכוש את הנכס ללא בדיקת בדק בית, שכן המציאות מוכיחה, שבדירות יד שניה ודירות חדשות ישנם כל כך הרבה ליקויי בנייה, שאת רובם לא ניתן לגלות בבדיקה בלתי מקצועית וגילוי מאוחר עשוי להוביל להוצאות כספיות רבות.

 

ליעוץ בתחום האיטום צרו עמנו קשר
בדק בית

דילוג לתוכן