נזילה בקיר

יש נזילת מים בקירות המבנה? לא יודעים כיצד לאתר בוודאות את מקור הנזילה? מחפשים את עזרתו של מהנדס מוסמך המומחה לאיתור נזילות?

חברת גלאור מהנדסים כאן לשירותכם!

חברתנו מספקת שירותי בדק בית וביקורת ליקויי בניה למבנים מכל הסוגים.

מהנדסי חברת גלאור יאתרו עבורכם נזילות בקירות החיצוניים והפנימיים של המבנה תוך שימוש בכלי העבודה המתקדמים ביותר למניעת נזק מיותר לשלמות הנכס!

צרו קשר לשירות איתור נזילות בקיר
צרו קשר לשירות איתור נזילות בקיר

חזרה לקטגורית איתור נזילות

תופעת נזילות בקירות גם בדירות חדשות

שירות איתור נזילה בקירישראל של השנים האחרונות מוצפת בפרויקטי בניה נדל"ניים רחבים מהצפון ועד הדרום, כשהמרדף הישראלי אחר הדירה הנכספת לא עוצר לרגע.

ענף הבניה עבר בעשורים האחרונים כמה פיתוחים טכנולוגיים מהירים והוא שונה לחלוטין מהענף האפור והמסורבל שהיכרנו בעבר.

אולם למרות כל הפיתוחים הטכנולוגיים, נשאר הגורם האנושי כמרכיב עיקרי בעבודת הבניין. הגורם האנושי הזה אחראי לא פעם לתקלות וליקויים שמהם יסבלו לאחר מכן בעלי הנכסים.

שלבי הבניה העיקריים, לא השתנו במיוחד, וגם היום מחולקת הבניה לשלב השלד, שלב הנחת התשתיות ושלב הגמר.

חלק לא מבוטל מהתקלות נגרם בעיקר בשלב הנחת התשתיות הנסתרות מהעין כמו המים והחשמל.

נזילה בצנרת הבית יכולה להתרחש בגלל סגירה לא טובה של מחבר אחד, שימוש בצינור לא תקין, או אי הקפדה על נהלי עבודה, אולם כשתתגלה נזילה בקיר הבית או ברצפתו כבר לא יהיו בעלי המקצוע בסביבה, והדייר יצטרך להתמודד עם הנזילה בכוחות עצמו.

סיבוב אחד פחות מדי והרטיבות בדרך אליכם

כפי שהוסבר לעיל, נזילה בקיר יכולה להיגרם מסיבות שונות הקשורות בעיקר להליכי הנחת התשתיות בבית, אולם לעיתים נוסף לכך גם גורם הבלאי, בעיקר בבניינים ישנים, בהם הצנרת מחלידה או נסדקת, ומים זורמים אל קירות המבנה.

נזילה בקיר של בית אופיינית בעיקר למבני מגורים בעלי יותר מקומה אחת, לרב בניינים משותפים, שכן הצנרת של הקומות העליונות מועברת בתוך קירות הבניין במעלה הקומות מהקומה הראשונה ועד לאחרונה, כך שנזילה כזו או פיצוץ באחד הצינורות, יופיעו בקירות המשותפים, כמו קירות התמך של הבניין או קירותיו החיצוניים.

לחצוב לכל אורך הקיר או פשוט להגיע ישירות לנקודה – כל הדרכים לאיתור נזילה בקיר

השיטות לאיתור ותיקון נזילה בקיר שונות ומגוונות, כשהשיטה המסורתית כוללת חציבה מאיזור כתם הרטיבות (שיופיע בדרך כלל מתחת לאיזור הנזילה בגלל כח הכבידה), איתור הצינור הלקוי וחציבה עד למקום התקלה, תיקון התקלה, תיקון הטיח והצבע, ותקווה שהתקלה לא תחזור על עצמה בשנים הקרובות.

שיטה זו יעילה בדרך כלל אולם כרוכה בעבודות מסורבלות הכרוכות באי נחת ופגיעה באיכות החיים של דיירי הבית.

יחד עם זאת פיתוחים טכנולוגיים מאפשרים כיום איתור מיקומה המדויק של התקלה ללא חציבה.

מכשירים טכנולוגיים המסוגלים לסרוק את קירות המבנה ולאתר את מקום יציאת המים, יגרמו לחציבה במיקום המדויק, ותיקון התקלה בזמן הקצר והמהיר ביותר.

אם תתעלם זה לא ייעלם

חשוב לדעת כי התעלמות מנזילה בקיר, לא תוביל להיעלמות הנזילה או לפתרונה בדרך נס.

ברב המקרים, זרם המים יתגבר עם הרחבת הפיצוץ בצינור, והרטיבות עלולה לגרום לנזקים נרחבים יותר עד כדי סיכון חיי הדיירים, כמו במקרה של חדירת המים לתשתית החשמל העוברת גם היא בקירות הבית.

 

צרו קשר לשירות איתור נזילות בקיר
צרו קשר לשירות איתור נזילות בקיר

דילוג לתוכן